26.10.2023 | 1. SFL
Francozi boljši, odloča tekma s Portugalci

Igralci Dobovca so v 2. krogu turnirja glavnega dela lige prvakov v futsalu v Podčetrtku igrali s francosko zasedbo Etoile Lavalloise in izgubili z 0:4. V 1. krogu so v sredo igrali 3:3 z romunskim Galatijem, ki je danes izgubil proti Benfici kar z 0:12. S Portugalci se bo slovenski prvak meril s soboto.

Hrvaški Olmissum s slovenskim reprezentantom Jeremyjem Bukovcem je nocoj z 1:4 klonil proti ukrajinskemu prvaku.

Tekme v Podčetrtku:

25.10.
Benfica – Etoile Lavalloise 2:2
Club Sportiv United Galati – Dobovec 3:3
(0:2)
0:1 Čeh (11.), 0:2 Duščak (20.), 1:2 Dudau (26.), 2:2 Sasse (33.), 3:2 Matei (36.), 3:3 Duščak (37.)

26.10.
Club Sportiv United Galati – Benfica 0:12

Dobovec – Etoile Lavalloise 0:4 (0:2)
0:1 Peček (10./AG), 0:2 Guirio (20.), 0:3 Mouhoudine (25.), 0:4 Mouhoudine (40.)

28.10.
Etoile Lavalloise – Club Sportiv United Galati (17.30)
Dobovec – Benfica (20.00)

Dobovec je začel podjetno. Prvi strel je v 1. minut sprožil Klemen Duščak, zatem pa se je že dvakrat izkazal domači kapetan vratar Marko Peček, ki je do konca prvega polčasa zbral še štiri obrambe, v drugem še šest.

Kljub temu pa mu je moral šestkratni slovenski prvak v futsalu priznati premoč francoskemu tekmecu. Ta je povedel po avtogolu Marka Pečka v 10. minuti, deset sekund pred koncem polčasa pa je prednost podvojil Ouassini Guirio. Souheil Mouhoudine je v 25. minuti poskrbel še za tretji gol francoske zasedbe. Ta je 45 sekund pred koncem postavil tudi končni izid, 0:4.

„Na drugi tekmi smo odigrali precej boljše v obrambi, čeprav smo na koncu izgubili 4:0. Nimam kaj zameriti svojim igralcem, dali so svoj maksimum, zadnji atom moči proti vrhunski francoski ekipi, ki je pokazala svojo moč in izjemen futsal. Premorejo sedem francoskih reprezentantov in dva Maročana. Vložili so precej sredstev v igralce in trenerja, danes izgledajo neugodno. To je ekipa, ki bo letos še naredila veliko nerede in nihče jih ne bi želel imeti za nasprotnika. Kljub temu smo večji del tekme igrali dobro obrambo, a trenutno je to največ, kar zmoremo. Treba je biti realen,“ je po tekmi povedal trener Kujtim Morina.

Iz skupine 4, v kateri igra Dobovec, se bodo v elitni del tekmovanja prebile tri najboljše ekipe, kar velja še za skupine od 1 do 3. V skupinah od 5 do 8 pa bodo napredovali le zmagovalci skupin. Elitni del lige prvakov, v njem bo 16 ekip v štirih skupinah, bo na sporedu med 28. novembrom in 3. decembrom. Zmagovalci skupin se bodo uvrstili na finalni turnir lige prvakov, ki bo v prvem tednu maja 2024.

Dobovec se je vselej uvrstil med 16 najboljših ekip v Evropi. Leta 2021 je zaigral tudi na finalnem turnirju osmerice v Zadru. Letošnjo sezono, svojo sedmo v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju, začenja kot šestorangirana ekipa. Naslov prvaka lige prvakov brani španska Mallorca.

Tekst: D.P., STA