05.02.2014 | Futsal AA
Evropski prvak premočan, častno slovo Slovenije

Slovenija se s porazom proti Španiji poslavlja od evropskega prvenstva, 0:3 je bilo za aktualne evropske prvake. Slovenija se je kljub porazu izkazala - v Belgiji je prišla do prvih točk, prve zmage in napredovanja med osem najboljših. Za nameček je odigrala tudi 200. uradno tekmo.

Euro 2014, četrtfinale, 4.2.
Slovenija – Španija 0:4 (0:2)
0:1 Fernandao (12.), 0:2 Rafael Usin (18.), 0:3 Aicardo (37.), 0:4 Aicardo (40.)

Mordej namesto Puškarja

Slovenija je tekmo začela v postavi brata Mordej, Osredkar, Vrhovec, Čujec. Namesto Damirja Puškarja je to pot branil Alen Mordej.

V 2. minuti je Slovenija prišla do prvega kota, po podaji z desne je Čujec odlično meril, španski vratar pa še bolje obranil.

Alen na mestu

V 3. minuti je bil prvič na preizkušnji vratar Mordej. Osredkarju je spodrsnilo, Španci so prišli do žoge, Mordej in Aicardo pa sta se znašla iz oči v oči. Mordej je obranil Špančev poizkus, prav tako pa je bil uspešen tudi pri izteku 3. minute, ko je vnovič snedel strel Aicarda.

Poškodba Čujca

»Slovenija je izvrstno začela tekmo,« sta varovance selektorja Dobovičnika pohvalila tudi komentatorja Eurosporta, ki je prenašal to tekmo. Vmes je namesto Vrhovca v igro vstopi Fetić, Čujca (poškodba, ko se je zaletel z enim od Špancev) je nadomestil Kroflič.

Kljub temu da je zdravniška in fizio služba oskrbela Čujca, ta še vedno šepa in težko hodi.

Slovenska pobuda

V 6. minuti je Mordej v kot odbil še poizkus Miguelina. V 10. minuti je od daleč poizkusil Čujec, v 11. pa dvakrat Fetić. Slovenija je izvajala tudi dva zaporedna kota. V 12. minuti je Fetić pred vratarjem naše Čujca, ki pa so tako ovirali, morda celo nepravilno, da je padel in ni uspel priti do strela. Španci pa so za tem izvedli hiter protinapad, ki ni bil uspešen.

Zadeli so Španci

V 12. minuti je evropski prvak povedel. Po levi strani je pobegnil Lozano, ki je podal žogo pred Mordejeva vrata, kjer Fernandaou ni bilo težko zadeti za 0:1.

V 15. minuti je dobro preigraval,z desne si je žogo namestil na levo stran, Uroš Kroflič, a so ga zadnji hip uspeli Španci blokirati.

V 15. minuti je sledila slovenska minuta odmora, v kateri selektor Dobovičnik opozoril igralce, da imajo še vedno aktiven rezultat.

0:2

V 17. minuti je Jose Ruiz po uigrani akciji na drugi vratnici pričakal žogo in zadel okvir slovenskih vrat. Bolj natančen je bil v naslednji minuti Rafael Usin. Po zapravljeni žogi Slovenije, podal mu je Raul Campos, je povišal vodstvo Španije na 0:2, kar je bil tudi rezultat polčasa.

Španci so imeli v prvih štirih minutah nadaljevanja terensko premoč – v 25. minuti je atraktivno meril Fernandao, a je šla žoga mimo slovenskega gola.

Slovenska iniciativa

V nadaljevanju so bili Osredkar in soigralci vnovič enakovreden partner na terenu. Fetić je s prostega strela našel pred vrati Španije Krofliča, ki pa je bil dovolj oviran, da je slabše zadel žogo. Slovenija se je zavedala, da mora v zadnjih desetih minutah nekaj storiti, če želi ostati na Euru. V 30. minuti je dobro streljal Vrhovec, za tem pa še Čujec. V 34. minuti sta imeli obe ekipi po štiri akumulirane prekrške, pobuda pa je bila na strani Slovenije.

Izkoristili zadnje minute

V 36. minuti je Slovenija za kratek hip zaigrala z igralcem vratarjem v polju, a je moral Alen Fetić kmalu na klop, vrnil se je v 37. Ob koncu 37. minute je po akciji s pota s strelom »iz prve« Aicardo zabil za 0:3. Selektor Dobovičnik je zahteval še minuto odmora.

V 38. minuti je dvakrat na vrata Špancev pomeril Vrhovec, ki je v slabi dve minuti pred koncem storil še peti akumulirani prekršek. Na drugi strani se je z še eno dobro obrambo izkazal Mordej, tekmo pa je končal s štirimi žogami v mreži.


Slovenija: Mordej A., Osredkar, Mordej, Čujec, Vrhovec; Puškar, Kroflič, Melink, Rosič, Štendler, Bizjak, Drobne, Fetić, Vrabel.

Španija: Rafa, Ortiz, Aicardo, Pola, Raul Campos; Juanjo, Jesus, Jose Ruiz, Fernandao, Miguelin, Lozano, Rafael Usin, Lin.

Odmevi po tekmi:

Andrej Dobovičnik, selektor Slovenije:
»Španci so boljša ekipa, ki je vešče izkoristila naše napake. Imeli smo svoje priložnosti, a nismo zadeli. Poraz 0:3 ali 0:4 je identičen. Mi se učimo in gremo odločno naprej. Mojim fantom pa iskrene čestitke za celotno prvenstvo!«

Igor Osredkar, kapetan Slovenije:
»Večino tekme smo bili enakovreden tekmec, dobro smo igrali. Žal mi je za prvi zadetek, ki smo ga dobili iz prekinitve. Borili smo se po najboljših močeh, prepričan pa sem, da smo pustili dober vtis. A kaj ko žoga ni hotela v španski gol. S prvenstva pa odhajamo z dvignjenimi glavami!«

Alen Mordej:
»To je bila težka tekma. Španci so rotirali več igralcev, vidi se, da so profesionalci in še vrhunski igralci. Mi smo dali svoj maksimum, bilo je dovolj za četrtfinale. Menim, da je to dober izid za dodatno popularizacijo futsala v Sloveniji!«

polfinale, 6.2.
Portugalska – Italija
Rusija – Španija

Tekst: D.P.
Foto: D.P./Futsal.si

SORODNE NOVICE

  • 25.07.2025 | Futsal AA
    Znani termini tekem na Euru v Sloveniji
    Slovenija bo januarja prihodnje leto že osmič igrala na evropskem prvenstvu, za nameček bo Slovenija tudi ena od treh gostiteljic tekmovanja. Znan termin poteka evropskega prvenstva.
  • 24.07.2025 | Futsal AA
    Žan Janež prvič v tujino
    Janež je kariero začel v THE Nutrition Extrem, kjer je igral med letoma 2015 in 2020, potem se je preselil na Vrhniko v ekipo Silika. Z Vrhničani je letos osvojil naslov državnih prvakov.
  • 22.07.2025 | Futsal AA
    Igor Osredkar ostaja v tujini
    Osredkar je prišel ekipo pred dvema letoma, ji pomagal do napredovanja v elitni razred ligaškega futsala v BiH, letos pa vse kronal z dvojnim naslovom – državnega in pokalnega prvaka. Pred ekipo je tudi nastop v futsal ligi prvakov.
  • 12.07.2025 | Futsal AA
    Luka Čop nadaljuje na Hrvaškem
    »Načeloma sem s svojo prvo sezono v tujini zadovoljen, vendar bi lahko bilo precej bolje. Prav zato se prihodnjih sezon res veselim,« dodaja Čop. Dinamo se je v domačem prvenstvu uvrstil v polfinale, kjer ga je s 3:1 v zmagah izločil Osijek. Dinamo je bil tudi finalist hrvaškega pokala in nastopil v superpokalu.
  • 09.07.2025 | Futsal AA
    Z velikimi pričakovanji na domače evropsko prvenstvo
    „Podpisal sem novo pogodbo z MNK Olmissum za še eno leto,“ pa je povedal 24-letni Uroš Đurić, slovenski reprezentant, ki bo tudi v novi sezoni igral na tujem.
  • 06.07.2025 | Futsal AA
    Ostajata na Hrvaškem
    V minuli sezoni sta se na Hrvaškem izkazala tudi Jeremy Bukovec in Nejc Hozjan. Igrala sta za Osijek, ki je prišel do finala državnega prvenstva in tam s 3:2 v zmagah izgubil proti Makarski Klemna Duščaka.
  • 03.07.2025 | Futsal AA
    Znani pari dodatnih kvalifikacij za Euro 2026
    Med 20. januarjem in 7. februarjem 2026 bo v Latviji, Litvi in Sloveniji potekalo 13. evropsko prvenstvo v futsalu za člane. Znano je že 12 udeleženk turnirja, še štiri pa bodo znane po dodatnih kvalifikacijah. Žreb parov je bil opravljen danes v Nyonu.
  • 27.06.2025 | Futsal AA
    Futsal Euro ponovno v Sloveniji: Ljubljana gostiteljica dveh skupin in zaključnih bojev
    Nogometna zveza Slovenije (NZS) z veseljem sporoča, da bo Slovenija kot ena od treh gostiteljic UEFA Futsal EURO 2026 znova odigrala pomembno vlogo na evropskem futsal prizorišču. Ljubljana bo v dvoranah Stožice in Tivoli gostila tekme skupin C in D, dva četrtfinalna obračuna, polfinala, tekmo za tretje mesto in veliki finale.
  • 26.06.2025 | Futsal AA
    Odločen, da se uspešno vrne na parket
    Med slovenskimi reprezentanti, ki so opozorili nase v minuli sezoni, je tudi Klemen Duščak. Makarski je pomagal do naslova državnega prvaka Hrvaške, žal pa v finalu staknil poškodbo, ki je skalila dober vtis sezone.
  • 22.06.2025 | Futsal AA
    Žiga Čeh okrepil prvaka
    Žiga je postal novi član ekipe MNK Bubamara Cazin, ki je letos osvojil domači pokal in naslov državnega prvaka. Ekipi je do uspehov pomagal Igor Osredkar, kapetan slovenske futsal reprezentance. Pred ekipo MNK Bubarama Cazin je nastop v ligi prvakov.

DELI NA