26.03.2024 | Ženska A
Dva gola Zale Kuštrin

Za našimi legionarkami so tekme v državnih prvenstvih. V Belgiji se je pričela liga za prvaka, kjer je uvodno zmago vknjižila Lana Golob. Manja Rogan je sodelovala ob visoki ligaški zmagi Panathinaikosa, z dvema goloma se je izkazala Zala Kuštrin.

DP Avstrije, 11. krog, 24.3.
Firste Vienna – St. Pölten 1:1

Kapetanka reprezentance Mateja Zver je v avstrijski prvi ligi vknjižila drugi zaporedni remi. St. Pölten je gostoval pri ekipi First Vienna. Gostje so povedle v 73. minuti, v 75. minuti pa je igro zapustila Mateja Zver. Domačinke so za točko zadele v 90. minuti. Kljub remiju St. Pölten ostaja vodilna ekipa lige.

DP Nemčije, 17. krog, 23.3.
Köln – Nürnberg 3:4

V Nemčiji se je sinoči s tekmo in zmago Eintrachta Frankfurt (tudi z našo reprezentantko Laro Prašnikar, ki je igrala do 84. minute) sklenil 17. krog. V Frankfurtu so Lara in soigralke z rezultatom 2:0 ugnale Werder Bremen. V derbiju spodnjega doma lestvice je Köln s Saro Agrež (igrala je celo tekmo) izgubil doma proti Nürnbergu (3:4). Gostje so že vodile 0:3, domačinke so jih ujele na 3:3, potem pa je Nürnberg za zmago in tri točke zabil v 92. minuti. Köln ostaja na 10. mestu s 14 točkami, dve manj premore Nürnberg. Pomembno zmago pri begu z dna je dosegel RB Leipzig, za katerega je Korina Lara Janež igrala od 90. minute naprej.

24.3.
RB Leipzig – MSV Duisburg 3:0

25.3.
Eintracht Frankfurt – Werder Bremen 2:0

DP Nemčije, 2. liga, 18. krog, 24.3.
Turbine Potsdam – Güterloh 2:0

V 2. nemški ligi je Turbine Potsdam doma prišel do zmage in skoka na 3. mesto. Naša reprezentantka, članica Potsdama, Adrijana Mori okreva po poškodbi kolena.

DP Italije, liga za prvaka, 2. krog, 23.3.
Roma – Sassuolo 3:0

24.3.
Fiorentina – Internazionale 0:3

DP Italije, 2. liga, 22. krog, 24.3.
Bologna – Tavagnacco 6:2
Chievo Verona – Pavia Academy 6:0

V Italiji, v 2. krogu lige za prvaka, je Roma doma s 3:0 odpravila Sassuolo. Zare Kramžar zaradi poškodbe ni bilo v domači postavi, Naja Poje Mihelič pa je v igro poraženih vstopila v 68. minuti. Brez točk je ostala Fiorentina Kaje Eržen (igrala je do 70. minute), ki je klonila proti ekipi Internazionale.
V 2. italijanski dve zmagi za naše tri legionarke. Zala Kuštrin (igrala je do 65. minute) se je izkazala z dvema goloma ob zmagi Bologne proti Tavagnaccu. K zmagi Bologne je v 90 minutah pripomogla tudi Sara Gradišek. Treh točk se je razveselila tudi Sara Ketiš, ki je odigrala celo tekmo za Chievo ob zmagi proti Pavii Academy.

DP Španije, 21. krog, 24.3.
Madrid – Sporting de Huelva 2:1
Levante Las Planas – Villareal 1:1

DP Španije, 3. liga, 25. krog, 24.3
CFF Albacete – Cacereno II 0:0

V prvi španski ligi Zala Meršnik (Sporting de Huelva) in Dominika Čonč (Levante Las Planas) nista vstopili v igro. Sporting de Huelva je tesno klonil proti Madridu (2:1), Levante Las Planas pa je prišel do točke.

V 25. krogu 3. španske lige je svoje minute dobila Anja Eferl. V 63. minuti je vstopila v igro v dresu CFF Albacete, do konca tekme pa se rezultat ni menjal, ostalo je pri začetnih 0:0.

DP Francije, 18. krog, 22.3.
Fleury 91 – Paris FC 2:1

V 18. krogu francoske lige je Paris FC doživel poraz na gostovanju pri Fleuryju 91, ob koncu tekme je bilo 2:1. Kaja Korošec je za ekipo iz glavnega mesta odigrala celo tekmo.

DP Turčije, 24. krog, 17.3.
Bitexen 1207 Antalyaspor – ALG Spor 0:1

V turški ligi se je končal 24. krog. Zmage pa se je veselila Luana Zajmi, njen ALG Spor je zmagal (0:1) na gostovanju pri zasedbi Bitexen 1207 Antalyaspor.

DP Belgije, liga za prvaka, 1. krog, 23.3.
OH Leuven – Ladies Genk 8:0

Lana Golob (v igro je vstopila v 70. minuti) in soigralke so z visoko zmago začele ligo za prvaka. Doma so z 8:0 odpravile Ladies Genk.

DP Grčije, 20. krog, 24.3.
Volos 2024 – Panathinaikos 0:7

Visoko zmago je v grški ligi zabeležila tudi Manja Rogan (tekmo je začela v prvi postavi), ki je s Panathinaikosom gostovala pri Volosu, končni rezultat pa 7:0 v korist Panathinaikosa.

DP Portugalske, 2. liga, 11. krog lige za napredovanje, 17.3.
Vitoria Sc – Gd Estoril Praia 2:1

V 11. krogu 2. portugalske lige je Nika Babnik s soigralkami z 2:1 boljša od Gd Estoril Praie. Nika Babnik je po 2. rumenem kartonu v 90. minuti predčasno zapustila igrišče. Je pa s soigralkami prišla do treh točk po preobratu, saj so gostje povedle že v 1. polčasu.

DP Madžarske, 2. liga, 13. krog, 23.3.
Budapest Honved – Ujpest 4:0

V madžarski 2. ligi je vratarka Melania Pasar vseh 90 minut branila gol ekipe Budapest Honved, ki je doma s 4:0 ugnal Ujpest in tako zadržal 1. mesto na lestvici.

DP Švice, 16. krog, 23.3.
Grasshopper – Young Boys 6:2

V državnem prvenstvu Švice je Grasshopper (njegova članica Nina Predanič okreva po poškodbi) doma s 6:2 premagal Young Boys.