14.03.2009 | Futsal AA
Dobra igra, minimalen poraz

Slovenska futsal izbrana vrsta je v prvem srečanju z Iranom v Mariboru zabeležila minimalen poraz. Na koncu 1:2, edini gol za Slovenijo je dosegel Benjamin Melink, tekmo pa si je ogledal tudi predsednik NZS, Ivan Simič.

V Lukni se je zbralo kakšnih 350 gledalcev, ki so videli dobro futsal predstavo in zmago futsal velesile, Irana. Slovenci so bili skozi celotno tekmo enakovreden tekmec, v prvem polčasu prikazali nekaj lepih akcij in uigranih kombinacij, na polovici polčasa pa so kljub temu povedli Iranci. Zadel je Latifi. Do konca prvega dela je za Slovenijo izenačil kapetan Benjamin Melink.

V začetku drugega polčasa so Iranci Slovence nekoliko stisnili in varovanci Andreja Dobovičnika so imeli nekoliko težav, da so prišli na polovico tekmeca. Kljub temu so bili Slovenci blizu drugega zadetka potem, ko je poskus Vrhovca ustavila vratnica, zapravili pa so še nekaj lepih priložnosti. Iranci so odločilni gol dosegli v zadnji minuti tekme, ko se je žoga po strelu Morteza odbila od enega slovsenskih reprezentantov in končala v mreži. Selektor Andrej Dobovičnik je bil po tekmi kljub porazu zelo zadovoljen, prikazano pa ga je navdalo z optimizmom pred kvalifikacijskim turnirjem v Parizu.

Slovenci in Iranci bodo drugo prijateljsko tekmo odigrali v nedeljo ob 17.30 uri v velenjski Rdeči dvorani. Tudi tokrat bo vstop prost.

Tekst: NZS/MK
Foto: Drago Wernig - TAKA

SORODNE NOVICE

  • 15.04.2025 | Futsal AA
    Z odliko končali kvalifikacije
    Slovenija je doslej igrala na sedmih evropskih prvenstvih (2003, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018 in 2022). Dvakrat se je uvrstila v drugi del tekmovanja - v letih 2014 in 2018 je igrala v četrtfinalu. Prihodnje leto jo čaka že 8. nastop na EP.
  • 13.04.2025 | Futsal AA
    Na Madžarsko po zmago
    Moška futsal reprezentanca je pripotovala na Madžarsko, kjer bo v torek, 15.4., ob 18. uri odigrala zadnjo tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2026. Slovenija si je mesto na EP zagotovila že po četrtkovi zmagi proti Norveški.
  • 10.04.2025 | Futsal AA
    Po zmagi proti Norveški že osmič na evropsko prvenstvo
    Slovenska moška reprezentanca v futsalu si je zagotovila nastop na evropskem prvenstvu, ki bo na začetku leta 2026 v Latviji in Litvi. Za to je potrebovala remi na tekmi v Mariboru proti Norveški, a se s točko ni zadovoljila, tekmece je premagala s 4:0 (1:0).
  • 10.04.2025 | Futsal AA
    Danes v Mariboru proti Norveški
    Po štirih tekmah je Slovenija vodilna v svoji skupini: premagala je Norveško v gosteh (1:2), Madžarsko doma (5:3) in bila dvakrat boljša od Črne gore. Ob 12 dosedaj zbranih točkah ji že remi iz zadnjih dveh tekem omogoča direktno uvrstitev na evropsko prvenstvo.
  • 09.04.2025 | Futsal AA
    Veselijo se tekme v dvorani Tabor
    Slovenska futsal reprezentanca v Mariboru nadaljuje priprave na kvalifikacije za evropsko prvenstvo. V četrtek, 10.4., ob 18. uri Slovenija v Športni dvorani Tabor gosti Norveško, potem jo čaka še gostovanje na Madžarskem.
  • 09.04.2025 | Futsal AA
    Osredkar s pokalom, Vesel, Čop in Turk med strelci
    Naši reprezentanti danes nadaljujejo s tekmovanjem v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo. Na priprave za kvalifikacije za EP 2026 so prišli v dobri formi iz prvenstev.
  • 08.04.2025 | Futsal AA
    Veselijo se tekme v Mariboru
    Slovenska futsal reprezentanca v Mariboru nadaljuje priprave na kvalifikacije za evropsko prvenstvo. V četrtek, 10.4., ob 18. uri Slovenija v Športni dvorani Tabor gosti Norveško, potem jo čaka še gostovanje na Madžarskem.
  • 07.04.2025 | Futsal AA
    V Mariboru računajo na pomoč s tribun
    V prihodnjih dveh Slovenija proti Norveški v Mariboru (Športna dvorana Tabor, 10.4. ob 18.00) in 15.4. ob 18.00 uri v Berettyóújfalu proti Madžarski.
  • 01.04.2025 | Futsal AA
    Znan seznam futsal reprezentance za sklepni dejanji kvalifikacij
    Slovenija je na prvih štirih tekmah premagala Norveško (1:2), Madžarsko (5:4) in dvakrat Črno Goro (3:7 in 5:1). Vse skupaj je dovolj za prepričljivo 1. mesto pred zadnjo tretjino kvalifikacij. Slovenijo le še točka loči od uvrstitve na skupno osmo, sicer pa že sedmo zaporedno evropsko prvenstvo.
  • 15.03.2025 | Futsal AA
    Nagrade za Ines, Žigo in Luko
    Tudi letos je Nogometna zveza Slovenije na zaključnem turnirju Futsal pokala Terme Olimia podelila nagrado najboljšemu futsal igralcu in futsal igralki za leto 2024, nagradili smo tudi najboljšega mladega igralca do 21 let.

DELI NA