28.10.2023 | 1. SFL
Dobovec po sedmo napredovanje v evropsko elito

S tekmama se bo danes v Podčetrtku sklenil turnir futsal lige prvakov. Iz skupine, ki jo gosti Dobovec, bodo nadaljevali prvi trije, četrti se poslovi. Dobovec ob 20. uri gosti Benfico.

Po dveh krogih sta si napredovanje že zagotovila Benfica in francoski Laval, oba imata po štiri točke. Je pa zadnja tekma pomembna za oba, saj prvak skupine postane nosilec v elitnem delu lige prvakov. Zato je pričakovati, da bosta obe ekipi lovili visoko gol razliko, saj bo le ta v prvi vrsti odločala o 1. mestu. Benfica ima sedaj gol razliko +12, Laval +4.

Tekme v Podčetrtku:

25.10.
Benfica – Etoile Lavalloise 2:2
Club Sportiv United Galati – Dobovec 3:3
 (0:2)
0:1 Čeh (11.), 0:2 Duščak (20.), 1:2 Dudau (26.), 2:2 Sasse (33.), 3:2 Matei (36.), 3:3 Duščak (37.)

26.10.
Club Sportiv United Galati – Benfica 0:12
Dobovec – Etoile Lavalloise 0:4
 (0:2)
0:1 Peček (10./AG), 0:2 Guirio (20.), 0:3 Mouhoudine (25.), 0:4 Mouhoudine (40.)

28.10.
Etoile Lavalloise – Club Sportiv United Galati (17.30)
Dobovec – Benfica (20.00)

„Zavedamo se moči Benfice, zavedamo se situacije, ki nas spremlja. Benfica in Laval skušata osvojiti prvo mesto v skupini, saj jima prinaša vlogo nosilca v nadaljevanju lige prvakov. Vemo, kaj nas čaka nocoj – težek izpit in zahtevna tekma. Ko bo treba odgovoriti tako taktično kot tudi fizično na vse izzive, ki jih predstavlja Benfica. Z jasno željo, da se predstavimo v najboljši možni luči. Rad bi, da izkušnje s prvih dveh tekem prenesemo na to tekmo proti vrhunskemu moštvu. Želim tudi to, da bi videl pri mojih igralcih pravo energijo, ki smo jo imeli na drugi tekmi proti Lavalu. Dobra stvar je morda, da bomo pred tekmo vedeli, kakšno je stanje, saj je naša tekma zadnja na turnirju. A po drugi strani se ne želim obremenjevati s tem, niti igralcem ne želim, da o tem razmišljajo. Jasno sem jim povedal: gledamo le nase,“ napoved za današnjo tekmo proti Benfici začne trener Dobovca Kujtim Morina.

„Benfica je na prvih dveh tekmah koristila po 12 igralcev, premorejo dve izvrstni četvorki. Spomnil bi na vključevanje vratarja v igro. Ko se to zgodi, s šahovsko natančnostjo odigrajo poteze. Znajo kaznovati vsako napačno postavljanje in slabo oceno. V gibanju prejemajo žogo in ustvarjajo prednost,“ še dodaja Morina, ki danes ne bo imel na voljo Denisa Kneževiča, ki počiva zaradi dveh rumenih kartonov.

„Želim pravi odnos in pravo energijo,“ za konec pristavi trener Dobovca.

Še sedmič

Dobovec, aktualni slovenski državni prvak, v Evropi igra sedmič. Njegov izkupiček je izjemen: vsakič, torej šestkrat, se je uvrstil med 16 najboljših ekip v Evropi. Leta 2021 pa je zaigral na finalnem turnirju osmerice v Zadru. Letošnjo sezono je začel kot 6. uvrščena ekipa (tako visoko je bil tudi lani), kar je veliko priznanje za klub, ki je postal evropska stalnica, ter slovenski klubski futsal.

Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si

SORODNE NOVICE

  • 02.07.2025 | 1. SFL
    Vrhničani v pričakovanju žreba lige prvakov
    V četrtek, 3. julija, ob 14. uri bo opravljen žreb predkroga in skupin za glavni del tekmovanja. Letošnja liga prvakov ima spremenjen format tekmovanja. Ohranili so predkrog in glavni del, namesto elitnega dela pa so uvedli osmino finala in četrtfinale. Tekmovanje se bo končalo s finalnim turnirjem.
  • 02.07.2025 | 1. SFL
    Novinec v Dobovcu
    FK Dobovec je okrepil svoje vrste. Novi član ekipe, ki jo vodi trener Rok Mordej, je postal U19 reprezentant Slovenije Domen Kokol (letnik 2007).
  • 01.07.2025 | 1. SFL
    Finančne vzpodbude za futsal klube
    Sezona se bo pričela z Dnevom slovenskega futsala, ki bo potekal 6. septembra, gostitelj pa bo ŠD Mlinše. To bo 19. Dan slovenskega futsala.
  • 24.06.2025 | 1. SFL
    V Dobovcu večji poudarek mladim
    V FK Dobovec, v taboru zmagovalca pokala Terme Olimia, so predstavili kadrovske poteze v članski ekipi. Že pred dnevi je FK Dobovec potrdil, da sta ekipo zapustila Matej Fideršek in Leon Jedvaj.
  • 17.06.2025 | 1. SFL
    Izteka se rok za prijavo v 1. SFL
    V prilogi dodajamo obrazce in obrazložitev postopka prijave v FUTSAL tekmovanja NZS za tekmovalno leto 2025/2026, ki bo potekal na naslednji način:
  • 03.06.2025 | 1. SFL
    Prijave v futsal tekmovanja za sezono 2025/2026
    V tekmovanje se lahko prijavijo le ekipe, ki imajo poravnane vse obveznosti do NZS in uradnih oseb tekmovanja.
  • 03.06.2025 | 1. SFL
    Po koncu tekmovalne sezone 2024/2025
    Tekmovanja so se začela 31.8. 2024, ko je bil odigran v Benediktu superpokal, osvojil ga je vrhniški Siliko. Sezona se je sklenila 23.5. 2205, trajala je 265 dni. Skupno je bilo odigranih 536 tekem.
  • 26.05.2025 | 1. SFL
    ŠD Mlinše gosti 19. Dan slovenskega futsala
    Tekmovalna futsal sezona je končana. Piko na i sta postavila Siliko in Dobovec s finalom 30. sezone 1. SFL. Znani pa so že načrti za novo sezono, generalko pred njo pa bomo opravili na Dnevu slovenskega futsala.
  • 24.05.2025 | 1. SFL
    Siliko se veseli naslova državnega prvaka
    Pokale in medalje sta podelila Radenko Mijatovič, predsednik Nogometne zveze Slovenije, ter Vlado Močnik, član IO NZS ter predsednik komisije za futsal. Vrhničani so dobili še dve priznanji: Jakob Rems je prvi strelec 1. SFL, Siliko Vrhnika je bil tudi najbolj fair ekipa sezone.
  • 23.05.2025 | 1. SFL
    Siliko želi naslov, Dobovec pa 5. tekmo
    To je tekma, ki lahko vrhniškemu Siliku prinese prvi naslov državnega prvaka, Dobovec pa bo naredil vse, da serijo izenači in izsili 5. tekmo v Rogaški Slatini. Po treh tekmah Siliko vodi 2:1 v zmagah. Dobil je 2. in 3. srečanje, prvo je pripadlo Dobovcu.

DELI NA