02.12.2023 | 1. SFL
Dobovec končal evropsko sezono

Slovenski futsal prvak Dobovec je v 3. krogu elitnega dela lige prvakov v Prištini izgubil proti Kairatu Almatyju z 0:7 (0:3). Po porazu proti Benfici ter neodločenem izidu s Prištino je slovenski prvak končal letošnje evropsko udejstvovanje.

Liga prvakov, elitni del:

29.11.

Benfica – Dobovec 4:3 (2:0)
1: Diego Nunes (1.), 2:0 Afonso Jesus (12.), 2:1 Pasariček (23.), 2:2 Duščak (24.), 3:2 Goncalo Sobral (26.), 3:3 Čeh (33.), 4:3 Jacare (40.)

30.11.
Prishtina – Dobovec 3:3 (1:2)
0:1 Pasariček (5.), 0:2 Kneževič (6.), 1:2 Maxharraj (8.), 1:3 Cesarec (21.), 2:3 Pihler (28./AG), 3:3 Maxharraj (39.)

2.12.
Dobovec – Kairat Almaty 0:7

Dobovec se je doslej vselej uvrstil med 16 najboljših ekip v Evropi. Leta 2021 je zaigral tudi na finalnem turnirju osmerice v Zadru.

Tokrat pa je v skupini B zbral le točko, saj je bil danes od njega boljši še Kairat. Ta je povedel v tretji minuti z avtogolom Rodriga Diasa Silve, prednost pa povečal v 15. minuti po zadetku Caia Ruiza. Douglas Junior je ob koncu 19. minute postavil izidi polčasa.

V drugem polčasu so Kazahstanci hitro dosegli še tri gole, Alex Viana, Biržan Orazov in Albert Akbalikov so zadeli v 22., 23. in 28. minuti. Ob tem so še trikrat zadeli okvir vrat. Viana je v zadnji minuti poskrbel za končnih 7:0.

Tekme 16 ekip sicer v štirih skupinah potekajo do nedelje, zmagovalci skupin pa se bodo uvrstili na finalni turnir lige prvakov, ki bo v prvem tednu maja 2024.

Tja se je iz skupine B prebila Benfica.

»Ko s porazom končaš tekmo, ni najbolje, a če se ozrem na celoten turnir, smo lahko zadovoljni, sploh z igro na prvih dveh tekmah. Na zadnji tekmi je enostavno zmanjkalo moči in svežine, ob tem še nepredvidene stvari, zaradi katerih smo ostali brez igralca, kar nam je dodatno otežilo razmere. Fantje so dali vse od sebe, nimam jim kaj zameriti. Ekipa Kairata je pokazala svojo kakovost, širino, kakšne so vrhunske ekipe. Menim, da smo dobro predstavljali slovenski futsal, posebno na uvodnih tekmah,« je oceno turnirja v Prištini sklenil trener Kujtim Morina.

Kapetan Marko Peček je dodal: »Če bi bilo malo več sreče, bi lahko imeli 4 točke, bi bila današnja tekma celo odločilna za finalni turnir … Ampak dobro, če smo se iz tega turnirja kaj naučili, da nam bo prišlo prav v prvenstvu, super. Vsako leto je in bo težje doseči in tekmovati na tej ravni. Glede na to, da smo bistveno spremenili ekipo, da je v njej zelo malo nosilcev igre iz preteklih sezon, lahko o letošnjem dosežku rečem: fantastično delo. Večina igralcev je  premierno igrala ligo prvakov in lahko dam samo kapo dol vsem igralcem in vodstvu. Vsakič bo težje priti do te ravni, doseči in preseči rezultat, ki ga je Dobovec naredil skozi zadnja leta.«

Tekst: STA, D.P.