17.11.2020 | 1. SFL
Dobovec in Ptuj z goli napovedala derbi 8. kroga

Futsal prvoligaši so nocoj opravili s 7. krogom. Zmaga kroga je pripadla vodilni ekipi Dobovca, ki je bil z 11:0 boljši od Sevnice. Za petami Dobovcu je tako in drugače FC Hiša daril Ptuj, ki je z 10:1 v Velikih Laščah opravila z Dobrepoljem. Razpoloženi za igro so bili tudi igralci KMN Tomaž Šic bar, ki so z 8:2 ugnali Siliko. Litija je bila s 5:0 boljša od KMN Bronx, Mlinše pa so se veselile zmage v Posočju (3:5).

Prvenstvo se nadaljuje v petek, 20.11. Tudi s tekmo kroga in neposrednim prenosom tekme s Ptuja.

Hitro vodstvo

Druge zmage v sezoni se veselijo v taboru KMN Tomaž Šic bar, ki je s kar 8:2 porazil Siliko. Varovanci trenerja Mateja Gajserja so izkoristili zmedo in nezbranost v vrstah Silika med 7. in 9. minuto. Prvi gol je dosegel Niko Vajda, potem še dva Bojan Klemenčič. V 2. polčasu je dva gola za domačine dosegel tudi Marcel Vindiš.

Vse rešeno v 1. polčasu

Dobro formo in resen pristop je pokazal tudi Dobovec, ki je v Rogatcu gostil Sevnico in jo premagal s kar 11:0. Hrvaški reprezentant Tihomir Novak je že v 1. minuti poskrbel za veselje domače vrste, ki jo je kot kapetan vodil Rok Mordej. Domen Krnc je povišal vodstvo domačinov v 3. minuti, ko je zabil avtogol. Med 13. in 19. minuto so varovanci trenerja Kujtima Morine ušli na 7:0 in napovedali petkov derbi z vodilnimi Ptujčani.

Ptujčani so potrdili, da so zadržali učinkovitost. Kar 10 golov so dosegli na gostovanju pri Dobrepolju, kjer so bile uvodne minute izenačene. Mitja Gašperič je v 13. minuti poskrbel za vodstvo Ptujčanov, Gal Škulj je v 15. minuti izenačil, do konca polčasa pa so igralci trenerja Roberta Grdovića dosegli še štiri gole in na odmor odšli za Dobrepolje neulovljivo prednostjo. S tremi goli se je izkazal Rok Rednak.

Mlinše tudi v gosteh

Z zmago proti Oplastu (3:5) se je ekipa ŠD Mlinše zavihtela na 4. mesto 1. SFL. Izredno izenačena tekma se je prelomila v zadnjih desetih minutah. Matej Mohorič je v 30. minuti poskrbel za izenačenje (3:3). V 35. minuti je ekipa trenerja Gregorja Ceglarja še četrtič nocoj povedla, vodstva pa ni več izpustila iz rok. Najprej je zadel Tim Lipovšek, zmago je v 36. minuti potrdil Alen Kvartič.

Z zmago je delo na klopi Litije začel novi trener Senudin Džafić. Matej Fideršek je dosegel tri gole, Brazilec Jonh Lennon pa dva. Dovolj pa vse skupaj za zmago 5:0 proti KMN Bronx Škofije.

1.SFL, 7. krog, 17.11.
KMN Tomaž Šic Bar – Siliko Vrhnika 8:2
(5:1)
1:0 Vajda (7.), 2:0 Klemenčič (8.), 3:0 Klemenčič (9.), 4:0 Vajda (13.), 5:0 Senekovič M. (15.), 5:1 Jandrić (17./10m), 6:1 Vindiš (29.), 7:1 Marot (31.), 7:2 Miklašič (40./ ag), 8:2 Vindiš (40.).

FK Dobrepolje – FC Hiša daril Ptuj 1:10 (1:5)
0:1 Gašparič (13.), 1:1 Škulj (15.), 1:2 Pihler (16.), 1:3 Rednak (18.), 1:4 Pauko (20.), 1:5 Bukovec (20.), 1:6 Florjančič (21.), 1:7 Bukovec (22.), 1:8 Rednak (29.), 1:9 Rednak (31.), 1:10 Pauko (34.)

FK Dobovec – KMN Sevnica 11:0 (7:0)
1:0 Novak (1.), 2:0 Krnc (3./ag), 3:0 Čujec (13.), 4:0 Perić (15.), 5:0 Turk (16.), 6:0 Novak (17.), 7:0 Matošević (19.), 8:0 Perić (21.), 9:0 Perić (23.), 10:0 Čeh (29.), 11:0 Cesarec (30.).

KMN Oplast Kobarid – ŠD Mlinše 3:5 (2:2)
0:1 Smrkolj (2.), 1:1 Kos (4.), 1:2 Klančišar (17.), 2:2 Konavec (18.) 2:3 Džombić (23.), 3:3 Mohorič M. (30.), 3:4 Lipovšek (35.), 3:5 Kvartič (36.)

FC Litija – KMN Bronx Škofije 5:0 (2:0)
1:0 Fideršek (12.), 2:0 Fideršek (13.), 3:0 Lennon (27.), 4:0 Lennon (34.), 5:0 Fideršek (36.)