V lov na naslov v 1. SFL se podaja tudi Dobovec, ki se bo v četrtfinalu pomeril z ekipo ŠD Mlinše, ki je v svoji krstni sezoni med prvoligaši prišla med osem najboljših.

FK Dobovec – ŠD Mlinše
FC Hiša daril Ptuj – FK Siliko
FC Litija – KMN Oplast Kobarid
KMN Bronx Škofije – KMN Tomaž Šic Bar

„Precej igralcev smo imeli v reprezentancah Slovenije in Hrvaške, včeraj in danes popolnjujemo svoje vrste. Moram pa na tem mestu pohvaliti vse tiste igralce, ki v teh dneh prizadevno in kvalitetno trenirali,“ začne Kujtim Morina, trener Dobovca, ki se v teh dneh sooča še z enim izzivom.

Maksimalen pristop

„Po taki reprezentančni akciji pride pri igralcih do izpraznitve. Še včeraj si igral z reprezentanco, danes si nazaj v klubu, začenja se četrtfinale 1. SFL. O tem smo z igralci že govorili, od njih pa vnovič pričakujem maksimalen pristop,“ poudari Morina, ki se zaveda, da se dejansko prvenstvo začenja z ničle, čeprav so z velikim točkovnim naskokom in kar 18 zmagami v prav toliko krogih dominirali v letošnjem rednem delu 1. SFL.

„Teh 18 zmag v rednem delu ne pomeni nič. V petek me zanima resen in 100-odstoten pristop in zmaga,“ nadaljuje strateg Dobovca, ki pristavi, da ima na voljo vse igralce razen Tihomirja Novaka, ki pa bo prihodnji teden že dobil zeleno luč za trening po poškodbi. „Vesel sem, ker se vrača, saj daje naši igri dimenzijo več,“ navrže Morina.

Povečati količino in obdobja dobre igre

Ekipi sta se v tej sezoni pomerili dvakrat – 12:1 in 10:1 je bilo za Dobovec. Ti rezultati ne pokolebajo ekipe trenerja ŠD Mlinše Gregorja Ceglarja. „Mi smo dobro, kvalitetno smo trenirali, naša forma pa se stopnjuje,“ napoveduje Ceglar, ki si želi, da podaljšajo minute dobre igre.

Pravi, da jih zmorejo po 25 do 30 minut na tekmo, potem ne več. „Zadovoljen sem bil s prvimi 15 minutami tekme proti Litiji, pa tudi v 2. polčasu smo imeli obdobje desetih minut. Ko bomo to raztegnili na celo tekmo, se bomo resno potegovali za kaj več,“ razmišlja naš sogovornik.

Brez bele zastave

„Zavedamo se kvalitete, vrednosti in znanja Dobovca, tako na parketu kot na trenerski klopi. Odhajamo pa v Rogaško Slatino brez bele zastave, da pokažemo, kaj znamo in upamo na najboljše,“ nadaljuje Ceglar, ki pove še to: „Nekaj smo pripravili tudi za Dobovec. Nekaj stvari, ki jim ne odgovarja, in so pri tem „le“ vrhunski, ne odlični.“