08.10.2021 | 1. SFL
Dobovcu derbi, prva za Oplast in Hišo daril Ptuj

Peti krog 1. SFL je prinesel derbi vodilnih: zmage se je veselil Dobovec, ki je prizadejal prvi poraz Siliku. Do prve zmage sta prišla Oplast Kobarid in Hiša daril Ptuj, doma po preobratu do treh točk tudi FC Litija. Prosta je bila ekipa FK Dobrepolje.

1.SFL, 5. krog, 8.10.
KMN Oplast Kobarid – ŠD Mlinše 4:0
(1:0)
1:0 Leban (10.), 2:0 Kovačič (28.), 3:0 Lah (34.), 4:0 Bešter(40.)

FC Hiša daril Ptuj – KMN Meteorplast Šic bar 4:2 (3:0)
1:0 Ručna (8.), 2:0 Bukovec (11.), 3:0 Markić (19.), 3:1 Trstenjak (22.), 3:2 Goznik A. (24.), 4:2 Markić (40.)

FK Dobovec – Siliko Vrhnika 5:3 (4:2)
1:0 Mordej (2.), 2:0 Perić (11.), 2:1 Đurić (11.), 2:2 Turk ag. (15.), 3:2 Čeh (16.), 4:2 Turk (20.), 4:3 Končan (30.), 5:3 Turk (34.)

FC Litija – KMN Bronx Škofije 3:1 (0:1)
0:1 Bojkić (20.), 1:1 Allex (28.), 2:1 Jediael (32.), 3:1 Allex (35.)

Suvereni Kobaridci

Oplast se veseli prve zmage. Varovanci trenerja Mateja Kavčiča so bili s 4:0 boljši od ŠD Mlinše. Domačini so povedli v 10. minuti, svoj prvi gol v 7. nastopu v 1. SFL je zabil Tilen Leban. Oplast je svojo premoč potrdil v nadaljevanju, ko so zabili še Nejc Kovačič, David Lah in Rok Bešter, za sploh prve tri točke ekipe iz Posočja v tej sezoni.

Ptujčanom derbi

Lažje je tudi Ptujčanom, ki so ubili dve muhi na en mah: Hiša daril Ptuj je s 4:2 premagala KMN Meteorplast Šic bar, za nameček so Ptujčani dobili lokalni derbi. Izkušnje so prišle do izraza v 1. polčasu, kar so domačini kronali z goli Boruta Ručne, Jeremyja Bukovca in Daria Markića. Gostje so prek Adrijana Trstenjaka in Aljaža Goznika znižali do 24. minute na 3:2, varovanci Roberta Grdovića pa so zmago potrdili v zadnji minuti tekme,  s 4. golom v sezoni je tri točke potrdil Markić.

Dobovcu derbi

Dobovec je prišel do 3. zmage v sezoni ob uspehu proti Siliku, ki kljub porazu s tekmo več ostaja na 1. mestu. To je bil prvi poraz Silika v sezoni, pred tem je nanizal štiri zaporedne zmage. Rok Mordej in Luka Perić sta poskrbela, da je Dobovec do 11. minute vodil 2:0. Siliko je hitro izkoristil dve domači napaki in v 15. minuti že poravnal – naprej si je Dobovec gol zabil kar sam, potem je bil uspešen še Uroš Đurić, na katerega so domačini kar pozabili in se je sam znašel pred Damirjem Puškarjem. Kot da je to podžgalo domačine, ki so do konca polčasa zabili dva gola – za mirno nadaljevanje sta bila uspešna Žiga Čeh in Teo Turk. Aljaž Končan je v 30. minuti znižal na 4:3, končni rezultat pa je postavil Teo Turk.

Preobrat domačinov

Litija, tokrat vnovič brez Igorja Osredkarja, je v zadnjih 12 minutah tekme režirala preobrat in prišla do zmage. V prvem polčasu smo videli en gol, v 20. minuti je za vodstvo gostov poskrbel Dejan Bojkić. Domačini so bili precej neučinkoviti, Brazilec Alex je imel vsaj tri zgledne prilike, pa žoga ni hotela v gol. Precej boljše je bilo v nadaljevanju, kjer je Alex zabil za 1:0 in 3:1, vmes je bil uspešen še Alexov rojak Jedidael.