Četverica dobila nasprotnike v drugem krogu kvalifikacij

Olimpija, Maribor, Koper in Celje so z današnjim žrebom v švicarskem Nyonu dobili nasprotnike v drugem krogu kvalifikacij za tekmovanja Evropske nogometne zveze.

Državni prvaki Ljubljančani se bodo, če v prvem krogu kvalifikacij UEFA Lige prvakov izločijo kazahstanski Kairat, za tretji krog najelitnejšega klubskega tekmovanja udarili z zmagovalcem obračuna med finskim KuPS Kuopiom in moldavskim Milsamijem. Zeleno-beli se v primeru poraza na prvi evropski preizkušnji selijo v drugi krog UEFA Konferenčne lige, v katerem bo tekmec poraženec v dvoboju romunskega kluba FCSB in andorskega Inter Club d'Escaldes.

Azerbajdžanski Sabah je prvi nasprotnik Celja v kvalifikacijah UEFA Evropske lige, v primeru preboja v drugi krog pa grofe čaka boljši iz spopada med ciprsko AEK Larnako in beograjskim Partizanom. Rezervni načrt v primeru izpada iz kvalifikacij UEFA Evropske lige pelje v drugi krog kvalifikacij UEFA Konferenčne lige, tam pa bo nasprotnik malteška Birkirkara ali moldavski Petrocub.

Koprčani bodo evropsko sezono pričeli v prvem krogu kvalifikacij UEFA Konferenčne lige, v katerem bodo izzvali sarajevski Željezničar. Na zmagovalca slovensko-bosansko-hercegovskega obračuna čaka norveški Viking.

Maribor je uvrščen v drugi krog kvalifikacij UEFA Konferenčne lige, Štajerci pa čakajo na razplet obračuna med madžarskim Paksijem in romunskim Clujem, s katerim so se merili pred tremi leti.

Tekst: PDo
Foto: M24si

SORODNE NOVICE

  • 17.06.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celjani v Azerbajdžan, Koper na Grbavico
    Evropska nogometna zveza Uefa je danes v Nyonu opravila žreb 1. kroga kvalifikacij za evropski ligi. Slovenske barve bodo v uvodni fazi zastopali Celje, Koper in Olimpija, ki so vsi začeli kot nosilci v svojih skupinah. Maribor se bo tekmovanju pridružil v 2. krogu.
  • 17.06.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Pred Zmaji dolga pot do drugega kroga kvalifikacij
    Evropska nogometna zveza Uefa je v Nyonu izžrebala pare 1. kvalifikacijskega kroga za ligo prvakov. Slovenski prvak Olimpija iz Ljubljane se bo uvodoma meril s kazahstanskim Kairatom iz Almatyja.
  • 16.04.2025 | Mednarodna tekmovanja
    V Firence po polfinale UEFA Konferenčne lige
    Po dvoboju v knežjem mestu je v prednosti Fiorentina, kdo se bo veselil po povratni tekmi v Firencah. V taboru Celja so odločeni, da lahko prekrižajo načrte italijanskemu velikanu.
  • 16.04.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celjani blizu presenečenja, remi vseeno premalo za polfinale
    Nogometaši Celja so bili v povratnem dvoboju blizu presenečenja, saj so z goloma Aljoše Matka in Klemna Nemaniča povedli z 1:2, Fiorentino pa je z golom za 2:2 v polfinale UEFA Konferenčne lige popeljal Moise Kean.
  • 10.04.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Boj za polfinale kljub porazu še ni odločen
    Dvoboj pred polnimi tribunami Stadiona Z'dežele je dobila Fiorentina, a Celje po tesnem porazu ohranja upe za polfinale UEFA Konferenčne lige. Grofe je med živimi z uspešno izvedeno enajstmetrovko ohranil Logan Delaurier-Chaubet.
  • 10.04.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celjani pred razprodanimi tribunami s Fiorentino
    V knežjem mestu odštevajo do spektakla pred polnimi tribunami Stadiona Z'dežele. Nogometaši Celja bodo v četrtfinalu UEFA Konferenčne ligi gostili Fiorentino, ki bo v mestu ob Savinji branila vlogo favorita, a imajo tudi grofje svojo računico.
  • 13.03.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Evropska pravljica Celjanov po drami v Thunu s četrtfinalnim nadaljevanjem
    Nogometaši Celja so v švicarskem Thunu podaljšali evropsko pravljico, po pravi drami so po izvajanju kazenskih udarcev izločili Lugano in se uvrstili v četrtfinale UEFA Konferenčne lige.
  • 12.03.2025 | Mednarodna tekmovanja
    V Thun po četrtfinale UEFA Konferenčne lige
    Nogometaši Celja v četrtek igrajo povratno tekmo osmine finala UEFA konferenčne lige. Izbranci trenerja Alberta Riere imajo po zmagi na domačem igrišču lepo priložnost, da v dvoboju z Luganom naredijo nov korak naprej v zgodovinski sezoni za slovenski klubski nogomet na mednarodnem odru.
  • 06.03.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Svetlin odločil prvo tekmo Celja in Lugana
    Nogometaši Celja so dobili prvo tekmo osmine finala UEFA Konferenčne lige. Mrežo švicarskega Lugana je sredi prvega polčasa zatresel Tamar Svetlin.

DELI NA