Celjani uspešno leto zaključujejo na domačem igrišču

Medtem ko ostali prvoligaši uživajo v zimskem tekmovalnem premoru, nogometaše Celja čaka še zadnja tekmovalna obveznost v letu 2025. Grofje v zadnjem krogu UEFA Konferenčne lige gostijo irski Shelbourne.

Celjski nogometaši so si preboj v izločilne boje zagotovili že pred tedni, na zadnji tekmi leta pa bodo lovili skok med najboljšo osmerico, kar prinaša neposredno uvrstitev v osmino finala tekmovanja. Četa Alberta Riere bo po dveh porazih - po češki Sigmi so slovenske pokalne prvake ugnali še Rečani - napadala četrto zmago, z devetimi točkami pa po petih krogih zaseda 12. mesto skupne lestvice. 

Štajerci pri lovu na najboljšo osmerico niso odvisni zgolj od lastnega rezultata, celjske načrte pa bo skušal prekrižati Shelbourne. Štirinajstkratni irski prvak nima več možnosti za napredovanje, tekma v knežjem mestu bo zadnja evropska preizkušnja v aktualni sezoni. Kljub vsemu bo imela zasedba iz Dublina nekaj dodatnega motiva, saj četa trenerja Joeyja O'Briena še čaka na prvo zmago, Irci pa ob remiju in štirih porazih še čakajo na prvi doseženi zadetek. Za nameček se Shelbourne "na daljavo" bori še z mestnim rivalom Shamrockom, ki je s točko ravno tako prikovan na začelje lestvice UEFA Konferenčne lige.  

Shelbourne je za zdaj edino točko osvojil v uvodnem krogu, ko je doma remiziral s švedskim Häckenom, nato pa so rdeči izgubili s Škendijo,Drito, AZ Alkmaarjem in nazadnje še s Crystal Palaceom. Celjani so v evropsko jesen zakorakali izjemno udarno, saj so na kolena spravili atenski AEK, že omenjeni Shamrock Rovers in varšavsko Legio, nalet pa so v zadnjih tednih nekoliko ustavile številne poškodbe v igralski zasedbi.

Zadnji dvoboj leta se bo na zelenici Stadiona Z'dežele začel ob 21. uri, vrata tribun se bodo odprla že dve uri pred tekmo. Srečanje bodo nadzirali danski sodniki, v vlogi glavnega bo Sandi Putros.

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 11.12.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celje z Reke brez želenega rezultata
    Gostovanje na Rujevici se ni končalo po željah Celja. Slovenski predstavniki so izgubili s 3:0, za domačine pa je zadel tudi reprezentant Petrovič.
  • 10.12.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Na Reko po tri točke
    Nogometaši Celja bodo na Reki odigrali peto preizkušnjo UEFA Konferenčne lige. Grofje se na zadnje letošnje gostovanje odpravljajo z jasno željo, s Kvarnerja se želijo vrniti z novo zmago.
  • 07.12.2025 | Prva liga Telemach
    Celje boljše tudi v drugo
    Nogometaši Celja so v 18. krogu Prve lige Telemach premagali Primorje z 4:1 (2:1).
  • 04.12.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Primorje
    Nogometaši Celja in Primorja bodo zaključili jesenski del Prve lige Telemach. Kdo se bo v knežjem mestu pobral po pokalnem porazu med tednom?
  • 03.12.2025 | Prva liga Telemach
    Riera podaljšal pogodbo s Celjem
    Iz tabora Celja so pred jutrišnjo pokalno tekmo z Olimpijo sporočili, da so podaljšali pogodbo z glavnim trenerjem Albertom Riero. Španec bo grofe vodil do konca sezone 2027/28.
  • 30.11.2025 | Prva liga Telemach
    Delitev točk tudi na drugi tekmi Celja in Kopra
    Zaključni dvoboj 17. kroga Prve lige Telemach se je končal z delitvijo točk. Celje je povedlo z golom Ivice Vidovića, še pred odmorom pa je za točko Kopra zadel Kamil Manseri.
  • 28.11.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Koper
    Kot zadnji se bodo v 17. krogu Prve lige Telemach na igrišče podali nogometaši Celja in Kopra. Kdo bo slavil v knežjem mestu?
  • 27.11.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celje prvič brez točk
    Celje je na Češkem prvič v letošnji sezoni UEFA Konferenčne lige ostalo brez točk. Sigma iz Olomouca je bila boljša z 2:1.
  • 27.11.2025 | Mednarodna tekmovanja
    V češki Olomouc po četrto zmago
    Nogometaši Celja odštevajo do četrte preizkušnje UEFA Konferenčne lige. Četa Alberta Riere bo v četrtkovem večeru gostovala v češkem Olomoucu, v dvoboju s Sigmo pa bo napadala četrto zmago.

DELI NA