01.02.2025 | Prva liga Telemach
Bravo v Celju presenetil aktualne prvake

Celjani in Šiškarji so odigrali uvodno tekmo spomladanskega dela sezone. Domači so bili brez kaznovanih Svita Sešlarja in trenerja Alberta Riere, sta pa obe ekipi predstavili kar nekaj novincev. V domačem taboru so pred nadaljevanjem sezone napovedali lov na nov naslov prvaka, a so jih Šiškarji za zdaj malce prizemljili. Večino časa so Celjani sicer prevladovali, a je Bravo znal unovčiti ponujeno in je na lestvici na četrtem mestu zamenjal današnjega tekmeca.

Celjani so takoj po začetku tekme opravili menjavo na vratarskem mestu, namesto Luke Kolarja je vstopil novinec Ricardo Silva. Drugi celjski novinec, Francoz Logan Delaurier-Chabuet, pa je bil prvi, ki je nevarneje zagrozil na tekmi, ko je streljal z 18 metrov, vendar Matija Orbanić ni imel težkega dela.

Podobno je bilo tudi po poskusu Tamarja Svetlina v 14. minuti, na drugi strani pa so v 15. Ljubljančani dvakrat zapovrstjo poskusili s streli, a je domača obramba obakrat uspešno blokirala. V 23. minuti pa so Celjani povedli, zadel je 22-letni Delaurier-Chaubet z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora in nakazal, da je prava okrepitev za državne prvake.

Le nekaj sekund po tem pa je Bravo izenačil, Gašper Trdin je z lepim strelom z leve strani žogo poslal v nasprotni kot celjskih vrat za 1:1. Gosti so bili vse konkretnejši in v 33. minuti tudi povedli, ko sta kombinirala novinca Venuste Baboula in Christallino Atemona, zadel pa je slednji iz osrčja kazenskega prostora.

V 44. minuti je bil Bravo blizu tretjemu zadetku, ko je malce znotraj kazenskega prostora sprožil Jakoslav Stanković, izkazal pa se je Silva, ki je uspešno posredoval tudi nekaj trenutkov pozneje po novem Stankovićevem poskusu.

Celjani so ob polčasu opravili tri menjave, vstopil je tudi Ivan Brnić in prav ta je v svoji prvi akciji poskrbel za izenačenje na 2:2, ko je zadel z nizkim strelom z roba kazenskega prostora. V 54. minuti je imel novinec Nino Noordanus izjemno priložnost za vodstvo domačih, a je njegov strel z osmih metrov Orbanić izvrstno ukrotil.

Nadaljevanje je bilo mirnejše, v polju pa so prevladovali Celjani, a se v 76. minuti spet znašli v zaostanku. Victor Gidado je najprej streljal z desne strani, odbito žogo pa je z glavo v mrežo pospravil Matej Poplatnik. Svetlin je nato na drugi strani poskusil od daleč, a neuspešno, v 87. minuti pa je novo izjemno priložnost za Bravo zapravil Poplatnik, ko je žogo iz bližine poslal čez gol.

Celje bo v 20. krogu v soboto gostilo Maribor, Bravo pa dan prej Primorje.

Tekst: LD/STA
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 06.04.2026 | Prva liga Telemach
    Enajsterica 28. kroga Prve lige Telemach
    Enajsterica kroga Prve lige Telemach je sestavljena po izboru obiskovalcev portala in uredništva Prvaliga.si. V najboljši enajsterici so lahko največ štirje nogometaši posameznega kluba.
  • 04.04.2026 | Prva liga Telemach
    Nieto odločil štajerski derbi, Celjani bežijo 12 točk
    Nogometaši Celja so dobili zadnji štajerski derbi sezone in si na vrhu Prve lige Telemach priigrali 12 točk prednosti! Dvoboj z Maribora je z evrogolom v deseti minuti odločil Juanjo Nieto.
  • 04.04.2026 | Prva liga Telemach
    Delitev točk tudi v Stožicah
    Kar sedem zaporednih dvobojev Brava in Kopra se je končalo s slavjem domačinov, tokrat pa v Stožicah ni bilo zmagovalca. Ljubljančani so v deseti minuti povedli z golom Matica Ivanška, za delitev točk pa je v 49. minuti zadel Bassirou N'diaye.
  • 04.04.2026 | Prva liga Telemach
    V Fazaneriji brez zmagovalca
    Dvoboj v Fazaneriji ni dal zmagovalca, Mura in Olimpija sta se razšla brez zadetkov. Bližje zmagi so bili Sobočani, Borna Proleta je v drugem polčasu zatresel okvir ljubljanskih vrat.
  • 03.04.2026 | Prva liga Telemach
    V Kidričevem veselje Radomljanov
    Radomlje so dobile uvodno tekmo zadnje četrtine Prve lige Telemach. Mrežo Aluminija sta v uvodu tekme zatresla Nikola Jojić in Vanja Pelko, poraz Kidričanov pa je sredi drugega polčasa omilil Behar Feta.
  • 03.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Maribor
    Sobotni nogometni maraton bodo s štajerskim derbijem zaključili nogometaši Celja in Maribora. Kdo bo boljši v spopadu vodilne dvojice Prve lige Telemach?
  • 03.04.2026 | Prva liga Telemach
    Bessone podaljšal z Olimpijo
    Federico Bessone je z ljubljansko Olimpijo podpisal novo pogodbo. Argentinec bo zeleno-bele vodil do konca sezone 2026/27, sodelovanje pa se lahko podaljša še za dodatno leto.
  • 03.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Koper
    Peti Bravo v boju za mesta tik pod vrhom lestvice še ni rekel zadnje, v soboto bo v dvoboju s tretjim Koprom napadal točke za približanje tokratnemu nasprotniku.
  • 02.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Olimpija
    Za udarno odprtje sobotnega sporeda bosta poskrbeli Mura in Olimpija. Lahko Sobočani presenetijo zmaje?
  • 02.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Aluminij - Radomlje
    Reprezentančnega premora je konec, ljubitelji slovenskega nogometa pa se lahko te dni znova veselijo Prve lige Telemach – natančneje, zadnje četrtine njene letošnje izvedbe. Odpirata jo ekipi Aluminija in Radomelj.

DELI NA