Ajdovci boljši od Sevnice, remi v Mariboru

Po uvodni tekmi 5. kroga 2. SFL v ligi ni več ekipe, ki ne bi osvojila točke. V 5. krogu so tako pred domačo publiko na svoj račun prišli igralci ŠD Extrema, ki so doma s 5:1 porazili Futsal Olimpijo. V soboto sta tu še tekmi v Ajdovščini in Mariboru.

Pa se je v petek začelo boljše za goste – Svetozar Rastoka je zadel za 0:1 v 11. minuti. Domačini so imeli izjemnih zadnjih pet minut. Cveto Žagar, Jan Trhljen in Matic Belak Vivod so poskrbeli za vodstvo 3:1. Zmago sta v 37. in 38. minuti potrdila Žagar in Miha Marić.

Ne le da smo v petek dobili ekipo, ki je še zadnja prišla do točk. V soboto zvečer pa se je zgodilo še to, da ni več ekipe brez poraza v 2. SFL. Zato so poskrbeli Ajdovci, ki so doma s 5:1 premagali vodilne Sevničane. Ekipi imata sedaj po 9 točk, Ajdovci pa tekmo več.

Andrej Vanceta je v 10. minuti popeljal Ajdovce v vodstvo, izenačil je Gregor Pešec, Armin Zec pa je v taisti minuti, 12. je tekla, povišal na 2:1. Vanceta je v 31. minuti povišal na 3:1, Tjaš Milanič in Goran Petković sta potrdila zmago varovancev trenerja Sandija Likarja.

V Mariboru so domačini prišli do 7. točke v sezoni, Postojnčani pa do pete. Z golom Ismarja Dedića je KMN Miklavž povedel, potem pa sta Eldin Skopljak in Tilen Rihar med 22. in 23. minuto spreobrnila rezultat v vodstvo gostov 1:2. A so domačini hitro poravnali na 2:2, v 33. minuti pa povedli 3:2, gol je dosegel Manuel Vajs. V 37. minuti pa je z 10-metrovke gostom točko priboril Milanko Peranović.

2. SFL, 5. krog, 15.10.
ŠD Extrem – Futsal Olimpija 5:1 (3:1)
0:1 Rastoka S.(11.), 1:1 Žagar(16.), 2:1 Trhljen (17.), 3:1 Belak (20.) 4:1 Žagar (37.), 5:1 Marić (38.)

16.10.
Kix Ajdovščina – KMN Sevnica 5:1 (2:1)
1:0 Vanceta (10.), 2:0 Zec (12.), 2:1 Pešec (12.), 3:1 Vanceta (31.), 4:1 Milanič (36, 5:1 Petković (37.)

KMN Miklavž TBS Team 24 – MNK Proteus 3:3 (1:0)
1:0 Dedić (10.), 1:1 Skopljak (22./6m), 1:2 Rihar (23.), 2:2 Kolar Robnik Patrick (24.), 3:2 Vajs (33.), 3:3 Peranović (37./10m)