01.03.2024 | 1. SFL
Dobovec spet 1., Dobrepolje v 2. SFL

Krog pred koncem rednega dela je postregel z razburljivimi štirimi tekmami. Po prepričljivi zmagi Dobovca proti Dobrepolju (7:0) in porazu Silika proti KMN Meteorplastu Šic bar (4:0) je Dobovec spet prvi, Siliko pa drugi na prvenstveni lestvici – Dobovec je zbral 51 točk, Siliko 49.

Dobrepolje je novi drugoligaš, saj je izgubil proti Dobovcu, neposredni tekmec v boju za obstanek KMN Bronx Škofije pa je zmagal v Sevnici (2:4). THE Nutrition Extrem si je z zmago v Kobaridu proti Oplastu (2:3) zagotovil najmanj 6. mesto po rednem delu. KMN Bronx Škofije bo igral dodatne kvalifikacije za obstanek z 2. ekipo 2. SFL.

Zadnji krog rednega dela bo na sporedu 15.3.

Prihodnji petek bo v znamenju začetka finalnega turnirja pokala Terme Olimia. Polfinalna para sta:
KMN Bronx Škofije – FK Dobovec (17.45) in Siliko Vrhnika – KMN Meteorplast Šic Bar (20.30).

1.SFL, 20. krog, 1.3.
FK Dobovec – FK Dobrepolje 7:0
(4:0)
1:0 Pasariček P. (7.), 2:0 Čeh (8.), 3:0 Jedvaj (17.), 4:0 Martinez (20.), 5:0 Martinez (23.), 6:0 Čeh (32.), 7:0 Pasariček P. (33.)

KMN Sevnica – KMN Bronx Škofije 2:4 (0:2)
0:1 Kneževič Mrak (4.), 0:2 Stanić (18.), 1:2 Motore (26.), 1:3 Stanić (34.), 1:4 Stanišič (37.), 2:4 Drobne (37.)

KMN Oplast Kobarid – THE Nutrition Extrem 2:3 (1:1)
0:1 Žlindra (16.), 1:1 Uršič (19.), 2:1 Leban (35.), 2:2 Kljun (36.), 2:3 Kljun (39.)

KMN Meteorplast Šic Bar – Siliko Vrhnika 4:1 (2:0)
1:0 Ruis Alen (13.), 2:0 Matan I. (16.), 3:0 Šnofl (23.), 4:0 Šnofl (28.), 4:1 Vesel (36.)

Spet so prvi

Dobovec je po domačem torkovem porazu nocoj strnil vrste in z resnim pristopom ter zbranostjo v zaključku akcij prišel do visoke zmage proti Dobrepolju, 7:0 je bilo na koncu. V prvem polčasu so zadeli Patrik Pasariček, Žiga Čeh, Tim Jedvaj in Francisco Javier Martinez Villalba. Varovanci trenerja Kujtima Morine so s tremi goli v 2. polčasu potrdili zmago in vrnitev na 1. mesto.

Dovolj za dodatne kvalifikacije

KMN Bronx Škofije je na gostovanju v Sevnici prišel do treh točk, s čimer se je ognil 8. mestu in direktnemu izpadu v 2. SFL. Če so škofjoti na zadnjih dveh tekmah pred gostovanjem v Sevnici zabili en samcat gol, so jih tokrat kar štiri. Za 0:1 je bil uspešen Žiga Kneževič Mrak, na 0:2 je povišal Aleksander Stanić. Domačini so znižali na 1:2 in 2:4, a je bilo to premalo za goste, za katere sta bila uspešna še drugič danes Aleksander Stanić in Davor Stanišič.

THE Nutrition Extrem v četrfinale

Tekma v Kobaridu se je končala z zmago THE Nutrition Extrema, ki se je s tremi točkami že pred zadnjim krogom priboril 6. mesto in obstanek v 1. SFL. Po dveh zaporednih zmagah je Oplast doživel poraz, gostje pa se veselijo zmage. Odločitev je padla v zadnjih šestih minutah. Tilen Leban je najprej v 35. minuti zadel za domače vodstvo 2:1, a to ni ustavilo gostov, ki jih vodi trener Nik Jelič. Drejc Kljun je bil uspešen v 36. in 39. minuti za končnih 2:3.

Prvi dve ekipi rednega dela se neposredno uvrstita v polfinale, ekipe od 3. do 6. pa gredo v četrtfinale.

Dobili generalko za pokalni polfinale

V tednu dni je KMN Meteorplast Šic bar doma izgubil proti novemu drugoligašu Dobrepolju, potem pa v štirih dneh ugnal obe vodilni ekipi lige. V torek so bili varovanci trenerja Roberta Grdovića s 3:2 boljši od Dobovca, nocoj še od Silika, s katerim se bodo v petek, 8.3., merili tudi v polfinalu pokala Terme Olimia. Alen Ruis in Ivan Matan sta v 1. polčasu poskrbela za domače vodstvo 2:0, v nadaljevanju se je z dvema goloma izkazal še Rok Šnofl. Častni gol za goste je dosegel Max Vesel.