13. krog |  Kidričevo, Športni park Kidričevo |  22.10.2023 ob 17.30  | Prenos: Sportklub 1

Aluminij

0 : 2

Kalcer Radomlje

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Benc Uroš (1. pomoč), Pospeh Tomislav (2. pomoč) , Jazbec Žan (4. sodnik) , Bubek Alen (5. sodnik) , Antič Mihael (6. sodnik)
Delegat: Zrimec Mihael
Št. gledalcev: 600

Radomljani do zmage v Kidričevem

Aluminij - Kalcer Radomlje 0:2 (0:1)

* Športni park, sodniki: Balažič, Benc, Pospeh.
* Strelca: 0:1 Šošić (7.), 0:2 Cruz (48.).
* Aluminij: Petek, Jovan, Koblar, Martić, Pečnik, Jagić, Gorenak (od 74. Katuša), Maružin (od 62. Kosi), Baskera (od 46. Matić), Jovanović (od 74. Jovanović), Susso.
* Radomlje: Velić, Prpić, Ševelj, Korun, Gnjatić, Marković (od 77. Merdović), Hrvoj, Nuhanović, Pogačar (od 46. N'Landu), Šošić (od 70. Vokić), Cruz (od 85. Krolo).
* Rumena kartona: Šošić, Krolo.
* Rdeči karton: /.

Potem ko so avgustovski dvoboj v Domžalah dobili Kidričani, so se jim Radomljani tokrat oddolžili za tisti poraz. Predvsem v prvem polčasu so izbranci Oliverja Bogatinova prevladovali in prišli do prednosti, v drugem polčasu pa so to še oplemenitili. Radomljani so tako prekinili niz štirih tekem brez zmage, so pa podaljšali niz neporaženosti na tri tekme. S tem so današnjega tekmeca prehiteli za dve točki in so zdaj skočili na sedmo mesto. Izbranci Roberta Pevnika pa so po novem deveti.

Radomljani so hitro povedli, ko je po dolgi diagonali Tin Hrvoj podal v sredino do Madžida Šošića, ta pa je nato matiral 17-letnega Jana Petka za svoj peti gol sezone. Gosti so bili še naprej nevarnejši, med drugim je v 14. minuti Andrej Pogačar s strelom z glavo zadel soigralca, ki mu je preprečil zadetek za 2:0.

Kidričanom nikakor ni uspelo pripraviti dobrega napada, medtem ko sta Dominik Prpić in Vicko Ševelj pri gostih poskusila s streloma od daleč, a bila nenatančna. Tudi sicer so Radomljani že v prvem polčasu prišli do dvomestnega števila strelov, medtem ko so Kidričani bili v tem pogledu precej anemični.

V 48. minuti so gosti podvojili prednost, ko je po izgubljeni žogi Kidričanov do nje prišel Caio Da Cruz, se sprehodil skozi razredčeno obrambo domačih in na koncu matiral še Petka. Pozneje so Radomljani dobro pazili na tekmece, ki so sicer imeli terensko pobudo, a niso bili nevarni.

Gosti so tako bolj ali manj brez težav nadzorovali tekmo, sami celo še nekajkrat pogledali proti tekmečevim vratom, vendar se izid ni več spremenil, tudi po poskusu Dejana Vokića v sodniškem dodatku, ki je meril malce previsoko.

Aluminij bo v 14. krogu prihodnjo nedeljo gostoval pri Olimpiji, Radomljani pa bodo gostili Muro.