13. krog |  Murska Sobota, Mestni stadion Fazanerija |  22.10.2023 ob 20.15  | Prenos: Šport TV

Mura

2 : 2

Koper

Sodniki: Matoša Martin (glavni sodnik), Kasapović Aleksandar (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Kondić Božo (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Kordež Grega (6. sodnik)
Delegat: Režonja Slavko
Št. gledalcev: 1450

Koprčani izničili prednost Mure

Mura - Koper 2:2 (1:0)

* Stadion Fazanerija, sodniki: Matoša, Kasapović, Švarc.
* Strelci: 1:0 Trontelj (11.), 2:0 Maroša (46.), 2:1 Barišić (67.), 2:2 Jelenič (86.).
* Mura: Mihelak, Sadriu, Morris, Maruško, Kous (od 69. Kurtović), Jurišić, Tripi, Trontelj, Brkić, Maroša (od 74. Kasalo), Shabanhaxhaj (od 90. Spasojević).
* Koper: Hvalič, Pabai, Mittendorfer, Prce, Pavlović (od 58. Palčič), Ankrah, Vešner Tičić, Orazov (od 46. Groznica), Barišić, Nkada (od 58. Jelenič), Osuji.
* Rumeni kartoni: Jurišić, Mihelak; Orazov.
* Rdeči karton: Jurišić (85.).

Sobočani so bili na tekmi s precej priložnostmi blizu svoji prvi zmagi na domačem igrišču v tej sezoni, a v končnici tekme ostali brez nje. Koper, ki ga je prvič po odhodu Zorana Zeljkovića k Olimpiji vodil Safet Hadžić, je s pritiskom v zadnjem delu obračuna prišel do točke in s tem podaljšal niz neporaženosti na devet tekem. Koper je drugi s štirimi točkami zaostanka za Celjem, Mura ostaja šesta.

Potem ko uvodne minute niso ponudile pravega zaključka, je v deseti do strela v kazenskem prostoru prišel Amadej Maroša, vendar je preslabo streljal, da bi lahko premagal Klemna Hvaliča v koprskih vratih. A že v 11. minuti so črno-beli povedli, ko je po protinapadu zadel Žan Trontelj po lepi podaji v kazenski prostor Dardana Shabanhaxhaja.

Sobočani so bili še naprej konkretnejši, imeli še nekaj obetavnih napadov, Koprčani pa so prvič nevarno streljali v 26. minuti, ko je z razdalje streljal Ramazan Orazov, Klemen Mihelak pa je žogo odbil, tako kot malo pozneje še poskus z glavo Timotheja Nkade.

Vse odločnejši Koper, ki zaradi poškodbe še naprej pogreša razpoloženega Nika Omladiča, je v 34. minuti tudi zadel, vendar je bil pred strelom Franja Prceja Bede Osuji, ki je podaljšal žogo do Prceja, v prepovedanem položaju. V 45. minuti pa je imel Murin napadalec Maroša novo lepo priložnost za podvojitev prednosti, vendar je z dobrih desetih metrov zgrešil cilj.

Že v prvi minuti nadaljevanja so gostitelji povečali prednost, ko je Ahmed Ankrah v svojem kazenskem prostoru po slabi podaji Hvaliča izgubil žogo, do nje je prišel Maroša in zadel za 2:0. V 55. minuti bi lahko Mura prišla do novega zadetka, a je Michael Pavlović žogo odbil pred golovo črto.

V 62. minuti je na drugi strani Osuji meril čez gol, pet minut pozneje pa so Primorci unovčili pritisk, potem ko je Maks Barišić zadel z diagonalnim strelom z desne strani kazenskega prostora. Maroša je takoj zatem na drugi strani zadel le zunanji del mreže, Enej Jelenič pa je v 72. minuti žogo poslal v Mihelaka.

Koper je nadaljeval pritisk, iskal izenačujoči zadetek, od 85. minute pa igral z igralcem več po drugem rumenem kartonu Roka Jurišića, ki je nespametno brcnil žogo po sodnikovem pisku. To so Primorci takoj unovčili, Jelenič je streljal oziroma podal z desne strani, žoga pa je na koncu končala v mreži Mure za 2:2.

Mura bo v 14. krogu prihodnjo nedeljo gostovala pri Radomljah, Koper pa bo dan prej gostil Bravo.