10. krog |  Celje, Arena Z'dežele |  27.09.2023 ob 17.30  | Prenos: Sportklub 1

Celje

1 : 3

Aluminij

Sodniki: Jerič Anže (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Brezar Davor (2. pomoč) , Šmajc David (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Halilović Denis (6. sodnik)
Delegat: Setnikar Gojko
Št. gledalcev: 800

Presenečenje Aluminija v Celju

Celje - Aluminij 1:3 (1:0)

* Stadion Z'dežele, sodniki: Jerič, Žunič, Brezar.
* Strelci: 1:0 Kvesić (27./11 m), 1:1 Jagić (67.), 1:2 Baskera (72.), 1:3 Jovanović (88./11 m).
* Celje: Obradović, Milić (od 56. Karničnik), Nemanič (od 56. Zec), Vuklišević, Ajhmajer (od 70. Dulca), Vrbanec, Kvesić (od 70. Bobičanec), Kouter, Bizjak, Lamy, Bajde (od 62. Edmilson).
* Aluminij: Pridgar, Šubarić (od 57. Baskera), Koblar, Zeljković, Pečnik (od 82. Schaubach), Jovan, Jagić, Gorenak (od 90+2. Kosi), Susso, Jovanović (od 90+2. Maružin), Skiba (od 57. Katuša).
* Rumeni kartoni: Kouter, Karničnik, Zec; Pečnik, Susso, Baskera, Pridgar.
* Rdeči karton: /.

Celje je v 10. krogu doživelo prvi poraz v sezoni. Potem ko je domači trener Albert Riera močno premešal začetno postavo, so to znali izkoristiti Kidričani. Ti so v Celje prišli s slabo popotnico petih zaporednih porazov, tokrat pa jim je kljub odsotnosti kaznovanega Tina Martića v drugem polčasu uspelo uprizoriti preobrat. Celje kljub temu vsaj začasno ostaja na prvem mestu, Aluminij pa se je točkovno izenačil s predzadnjimi Radomljami.

Kidričani so tekmo začeli kar odločno, a so jim tri strele blokirali domači branilci, medtem ko je Celje, ki je zaigralo v precej spremenjeni začetni postavi brez številnih "prvokategornikov", v prvih 20 minutah sicer prevladovalo v posesti, a izpeljalo le eno nevarnejšo akcijo, pa še takrat se je Lovro Bizjak odločil za podajo v prazno namesto za strel, potem ko je že bil pred vratarjem Samom Pridgarjem.

Čeprav so gosti še nekajkrat opozorili nase (med drugim zahtevali tudi enajstmetrovko zaradi domnevnega igranja z roko), pa so v 27. minuti Celjani povedli. Takrat je Klemen Nemanič streljal z roba kazenskega prostora po kotu, žoga je v roko zadela Luko Koblarja, tako da je sledila enajstmetrovka, ki jo je zanesljivo izvedel Mario Kvesić. Po mirnejšem obdobju je v 38. minuti do odprtega strela prišel Gregor Bajde, vendar je bil Aluminijev vratar na mestu.

Tri minute pozneje so imeli po kotu lepo priložnost tudi Kidričani, ko je poskusil Aleksandar Zeljković, vendar je žoga zletela malo mimo cilja, sicer pa so jim še naprej parali živce blokirani streli, celjski nogometaši so blokirali tudi nevaren poskus Gašperja Pečnika pred Zeljkovićevo priložnostjo.

V drugem polčasu so bile uvodne minute brez posebnega razburjenja, v 59. minuti je sicer pri Celju poskusil Julien Lamy, a so mu tudi gosti blokirali strel, v 67. minuti pa so bili Celjani za preveč ležerno igro kaznovani. Takrat se je za strel od daleč odločil Tomislav Jagić, David Zec je nato nekoliko spremenil smer žoge, tako da je ta presenetila Matka Obradovića in končala za njegovim hrbtom za 1:1.

Vsega pet minut pozneje so izbranci Roberta Pevnika tudi povedli, Gašper Jovan je podal z leve strani, pred golom pa je bil Žan Baskera in žogo potisnil v mrežo. Do takrat je domači strateg Albert Riera opravil že vse menjave, tako da je na klopi ostal tudi - skupaj z Olimpijinim Ruijem Pedrom - prvi strelec lige Aljoša Matko.

Za nameček so igralci Aluminija v 84. minuti zahtevali še najstrožjo kazen, ko je Nina Koutra žoga zadela v roko v kazenskem prostoru. Sodnik si je ogledal posnetek in se odločil za strel z bele pike. Tega je v 88. minuti zanesljivo izvedel Sandro Jovanović za 3:1 in veliko zmago.

Celje bo v 11. krogu v soboto gostovalo pri Muri, Aluminij pa bo dan pozneje gostil Maribor.