7. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  02.09.2023 ob 17.30  | Prenos: Sportklub 1

Domžale

1 : 2

Koper

Sodniki: Matoša Martin (glavni sodnik), Kasapović Aleksandar (1. pomoč), Jamnik Jure (2. pomoč) , Šabanagić Denis (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Kovačič Andraž (6. sodnik)

Prepoved nastopa: /

Pa so jo dočakali. Prvo točko, odkar je zasedbo Domžal prevzel Dušan Kosič, namreč. Po dveh porazih z 1:2 proti ekipama, ki jih novi strateg pozna do obisti, je rumena družina do pozitivnega rezultata naposled prišla pod Kalvarijo. V štajerskem hramu nogometa bi si zaslužila tudi poln izkupiček, vsaj glede na prikazano v prvem polčasu, ko je nadigrala v zadnjem času povsem razglašene gostitelje. Kakorkoli, nad remijem v mestu ob Dravi je težko vihati nos, Domžalčani pa že razmišljajo o naslednjem izzivu. V soboto na obisk prihaja razpoloženi Koper, ki bo po dveh tednih počitka še zahtevnejši tekmec kot sicer. Komu bo pripadel spopad ekip v rumenem?

Kdo je vroč?

Danijel Šturm se je na njemu dobro znani zelenici Ljudskega vrta veselil prvenca za Domžale. Mrežo nekdanjega delodajalca, s katerim se nista razšla pod idealnimi pogoji, je zatresel že v 9. minuti, ko se je poskus predložka spremenil v odličen strel. Žal je bil nato prav Šturm tisti, ki je pred koncem polčasa na robu kazenskega prostora podrl Laušića in domačinom podaril enajstmetrovko. Kakšna bo njegova vloga tokrat?

Ali ste vedeli?

V mesto ob Kamniški Bistrici se vrača znan obraz. Dario Kolobarić bo rumeni dres spet oblekel po treh letih, v katerih se je preizkusil na tujem (Šahtjor Soligorsk, Belorusija), v domačih logih pa je nastope zbiral najprej za Koper, nazadnje pa za Gorico. Napadalec je zablestel v sezoni 2020/21, ko je za rumeno družino dosegel 12 golov, te forme pa nato ni več ujel. »Zares lepo bo znova obleči domžalski dres,« je navdušen Kolobarić.

KOPER

Po nepričakovanem porazu proti Muri so se morali Koprčani pred dvema tednoma prvič v sezoni usesti na avtobus – čakalo jih je gostovanje v prestolnici. Popotnica je bila nezavidljiva, a so se Primorci odlično odzvali in na šišenski zelenici zagospodarili od prve minute. Pravi pristop, ki ga na zadnji tekmi po besedah Zorana Zeljkovića ni bilo, jih je nagradil s tremi točkami, uspeha pa niso mogli nagraditi preteklo soboto, saj srečanje z Rogaško ni bilo odigrano. Kljub vsemu so se kanarčki obdržali na četrtem mestu, le da jim Maribor po novem uhaja za dve, Celje pa za štiri točke. Kakšno bo stanje na lestvici v soboto popoldne?

Mladi Andraž Ruedl je odkritje nove sezone Prve lige Telemach. Komaj 19-letni napadalec, ki ga je Zeljković na Obalo pripeljal z Dolenjske, se je proti Bravu veselil drugega zadetka v sezoni. Na pravem mestu se je znašel v uvodnih minutah nadaljevanja in odbito žogo pospravil v domačo mrežo. Na ligaški lestvici strelcev se je pridružil desetim nogometašem, ki zasedajo tretje mesto, višje so Fadida, Poplatnik, Pedro, Božić, Matko in Jakupović.

Omar Correia je v Spodnji Šiški odigral zadnjo tekmo v rumeno-modri opravi. Francoz se za drugo največjo odškodnino v zgodovini seli čez mejo, kjer bo okrepil vrste Triestine. Nastalo vrzel so Koprčani že zapolnili z Ahmedom Ankrahom, ki smo ga ljubitelji slovenskega nogometa lani spoznali v dresu Gorice. V zadnjih dneh odmeva tudi prihod Ramazana Orazova, kazahstanskega reprezentanta, ki bo zaostril konkurenco v napadu.