21.04.2024 | 1. SŽNL
Muri derbi, točke še Ajdovkam in Ptujčankam

Na derbiju 20. kroga Ženske nogometne lige Triglav Zdravje je slavila ŽNK Mura Nona in tako naredila še korak bližje novemu naslovu državnih prvakinj. Murašice so doma s 3:1 premagale ŽNK Olimpijo Ljubljana. V Kopru so se treh točk na tekmi proti ŽNK Gažonu razveselile nogometašice WFC Drave Ptuj (0:1). V tretji tekmi današnjega dne je v Ajdovščini domači Primorje Gaia Naturelle s 3:2 odpravil ŽNK Cerklje. Ekipa ŽNK Krim je to pot prosta.

Tekma ŽNK Radomlje Medex – ŽNK Ljubljana je preložena na 2.5.

Sledi pokalni polfinale

V prihodnjih dneh, v četrtek, 25.4., bo na sporedu polfinale ženskega pokala NZS. Para sta ŽNK Mura Nona – ŽNK Olimpija Ljubljana (ob 16.30, tudi s prenosom na Sportklubu) ter ŽNK Ljubljana – WFC Drava Ptuj (19.00).

SŽNL, 20. krog, 21.4.
ŽNK Gažon – WFC Drava Ptuj 0:1 (0:0)
0:1 Krajnc (58.)

ŽNK Mura Nona – ŽNK Olimpija Ljubljana 3:1 (3:1)
0:1 Osojnik (4.), 1:1 Kolbl (13.), 2:1 Đorđević (44.), 3:1 Kos E. (45.)

Primorje Gaia Naturelle – ŽNK Cerklje 3:2 (1:1)
0:1 Globočnik (16.), 1:1 Poplašen (23.), 1:2 Špiler (87.), 2:2 Tanjić (87.), 3:2 Tanjić (90./11m)

2.5.
ŽNK Radomlje Medex – ŽNK Ljubljana (17.00)

V 90. minuti z 11-metrovke

Ljubitelji nogometa so prišli na svoj račun v Ajdovščini, kjer sta se ekipi izkazali. Nogometašice so dosegle pet golov, ni manjkalo dramatike, kar je razveselilo zbrane gledalce na ajdovskem štadionu. Povedle so gostje, v 16. minuti je za 0:1 zadela Monika Globočnik. Julija Poplašen je v 23. minuti izenačila, v 2. delu pa so spet povedle gostje – v 68. minuti je zadela Varja Špiler. Zaključek tekme je pripadal varovankam domačega trenerja Petra Kristana Nami Tanjić je v 87. minuti izenačila (2:2), v 90. minuti pa z bele točke zadela za končnih 3:2 in veselje v domačem taboru.

V 1. polčasu do zmage

Derbi v Murski Soboti, tudi pred kamerami Sportkluba, je navdušil. So pa tekmo v Fazaneriji boljše začele gostje, ki so vršile pritisk, stopila na žogo in v 4. minuti povedle. Z diagonalno podajo je Sara Makovec našla Mašo Osojnik, ki je izkoristila malce neodločnosti v Murini vrsti in zadela za 0:1.

V 13. minuti je ŽNK Mura Nona izenačila, po hitrem protinapadu je bila zbrana in natančna Špela Kolbl. Vmes so varovanke trenerka Vladimirja Kokola vzpostavile ravnotežje, Mura pa je svojo pragmatičnost potrdila v zadnjih minutah 1. polčasa. Po 4. kotu, podajala je Lea Dolinar, je bila pred golom ob premalo odločni Olimpiji najbolj zbrana Aleksandra Đorđević, ki je dosegla svoj 2. gol, odkar igra v dresu ŽNK Mura Nona.

V sodnikovem podaljšku je hitra Špela Kolbl pobegnila gostujoči obrambi, zrušila jo je Špela Rozmarič, glavni sodnik pa je pokazal na belo točko, ko jo je izkoristila Evelina Kos. ŽNK Mura Nona je s 3. strelom v okvir gola dosegla še svoj 3. gol za vodstvo 3:1 po prvih 45 minutah. V tem prvem delu so imele domačinke 51% igralnega časa žogo v svojih nogah, pripravile so si sedem strelov, Olimpija pet, od tega gostje štirikrat v okvir vrat.

ŽNK Mura Nona je podjetno začela tudi 2. polčas. Gostujoči trener Zlatko Gabor je 55. minuti izvedel trojno menjavo: v igro so prišle Maja Dimitrijević, Vanja Duronjić in Zoja Kartuš, a se razmerje moči na terenu ni menjalo. Domačinke so ohranile prednost in se veselile nove zmage – štiri kroge pred koncem prvenstva imajo na vrhu 11 točk naskoka pred ŽNK Olimpijo Ljubljana.

50. gol vreden treh točk

Prva tekma kroga je bila na sporedu v Kopru, kjer je domači ŽNK Gažon gostil WFC Dravo Ptuj. Še tretja medsebojna tekma se je končala v korist Ptujčank, ki jih vodi trener Danilo Lončarič, tudi tretja tekma pa se je končala s tesnim izidom. Gol odločitve je padel v 58. minuti, ko je svoj jubilejni 50. gol v SŽNL dosegla Ines Krajnc in poskrbela za 4. letošnjo zmago Ptujčank. Ines Krajnc je z osmimi goli tudi z naskokom prva strelka Ptujčank.