19.03.2021 | 1. SFL
Znani vsi polfinalisti, prvi tekmi 2. aprila

Dobovec, Litija, Siliko in FC Bronx so že nocoj izkoristili prvo zaključno žogo in se uvrstili v polfinale 26. sezone 1. SFL. Polfinalna para sta FK Dobovec – FC Bronx in FC Litija – Siliko, polfinale se prične 2. aprila. Prihodnji petek, 26.3., je rezerviran za osmino finala pokala Terme Olimia.

1. SFL, četrtfinale, 2. tekma, 19.3.
ŠD Mlinše – FK Dobovec 3:5
(0:2) (0:2 v zmagah)
0:1 Mordej (6.), 0:2 Mordej (19.), 0:3 Čeh(21.), 0:4 Matoševič (23.), 0:5 Perič(30.), 1:5 Smrkolj (31.), 2:5 Lokovšek (36.), 3:5 Lokovšek (40.)

Tomaž Šic Bar – KMN Bronx Škofije 3:4 (1:1, 1:1) (0:2 v zmagah)
0:1 Zajc (3.), 1:1 Kukovec (8.)
6m: 1:2 Kolar, 2:2 Senekovič M., 3:2 Goričan, 3:3 Zajc, 4:3 Vindiš, 4:4 Peroša, 4:5 Stanič.

KMN Oplast Kobarid – FC Litija 0:6 (0:1) (0:2 v zmagah)
0:1 Lennon (11.), 0:2 Lennon (24.), 0:3 Arnon (26.), 0:4 Leitao (28.), 0:5 Lennon (32.), 0:6 Fideršek (39.)

Siliko Vrhnika – FC Hiša daril Ptuj 5:2 (0:2) (2:0 v zmagah)
0:1 Gajser (8.), 0:2 Gajser (16.), 1:2 Ćosič (31.), 2:2 Jandrić (36.), 2:3 Jandrić (39./10m), 4:2 Vesel (39.), 5:2 Vesel (40.)

1. SFL, četrtfinale, 1. tekma, 12.3.
FK Dobovec – ŠD Mlinše 11:3
 (3:1) (1:0 v zmagah)
1:0 Čujec (1.), 2:0 Turk (11.), 2:1 Smrkolj (18./10m), 3:1 Čeh (20./10m), 4:1 Perić (21.), 5:1 Matošević (25.), 6:1 Čeh (26.), 6:2 Lokovšek (29.), 7:2 Perić (33.), 8:2 Cesarec (35./10m), 8:3 Gorišek (35.), 9:3 Čujec (37.), 10:3 Perić (38.), 11:3 Kotnik T. (38.)

FC Hiša daril Ptuj – FK Siliko 1:3 (0:1) (0:1 v zmagah)
0:1 Jandrič (18./6m), 0:2 Berzelak (28.), 0:3 Jandrič (33.), 1:3 Pihler (40.)

FC Litija – KMN Oplast Kobarid 2:1 (0:1) (1:0 v zmagah)
0:1 Vulikić (3.), 1:1 Vrhovec (25.), 2:1 Fideršek (30.)

KMN Bronx Škofije – KMN Tomaž Šic Bar 4:3 (1:2) (1:0 v zmagah)
1:0 Klinc (13.), 1:1 Kukovec (19.), 1:2 M. Senekovič (20./10m), 1:3 U. Senekovič (24.), 2:3 Stanišič (27.), 3:3 Kolar (31.), 4:3 Klinc (35.)

Dobovec je na gostovanju v Zagorju potrdil vlogo favorita in še z drugo zmago stopil v polfinale. V prvem polčasu se je z dvema goloma izkazal gostujoči kapetan Rok Mordej, v nadaljevanju so zadeli še Žiga Čeh, Vedran Matošević in Luka Perić. Domačini so v 31. minuti znižali na 1:5, do 40. minute so z goloma Matica Lokovška povsem omilili poraz za končnih 3:5.

V polfinalu je tudi Litija, ki je bila še v drugo boljša od oslabljenega Oplasta, ki je zaigral tudi brez nekdanjega reprezentanta Anžeta Široka. Brazilec Jonhn Lennon je z golom v 11. minuti olajšal delo varovancem trenerja Senudina Džafić. Lennon je bil uspešen tudi v 24. minuti, zmago gostov pa so v nadaljevanju z goli potrdili še Arnon, Leitao in Lennon ter Matej Fideršek.

Ptujčani so ob polčasu vodili 0:2 proti Siliku, domačini pa so v zadnjih desetih minutah režirali preobrat in na koncu slavili s 5:2. Prvi gol upanja za Siliko je dosegel Admir Ćosić, na 2:2 je poravnal Nikola Jandrić, ki je v 39. minuti popeljal Vrhničane v vodstvo, ko je izkoristil 10-metrovko. Zmago Silika in napredovanje v polfinale je potrdil Max Vesel.

Nik Zajc in Matevž Kukovec sta se vpisala med strelce v rednem delu tekme, o potniku v polfinale pa so odločali kazenski streli, kjer je bil junak zagotovo Alen Mordej. Zmago za končnih 3:4 pa je potrdil Aleksander Stanič, ki je zabil za končnih 3:4 in veliko slavje škofjotov v Ljutomeru. To je bila sicer letošnja že četrta (tesna) zmaga FC Bronx na medsebojnih tekmah proti ekipi iz Ljutomera.