Litija U19 do devete, ŠD Extrem U17 v zadnjih minutah

V tekmovanju mladih U19 so odigrali 9. krog, 8. krog je bil na sporedu v U17 in v U15.

Tekmovanje mladih U19, Vzhod, 9. krog, 1.12.
KMN Sevnica – FC Litija 1:10
KMN Tomaž Šic bar – Avto Aleš Oplotnica 5:8
Benedikt Slovenske gorice – KMN Meteorplast 4:3
FK Dobovec-Imeno – FC Hiša daril Ptuj 2:8

V 9. krogu so favoriti bolj ali manj upravičili svojo vlogo. Litijani so prišli do 9. zaporedne zmage, na nek način pa so se mladinci revanširali Sevnici, ker je dva dni pred tem ugnala člane Litije. To pot je bilo 1:10, po dva gola so dosegli Tim Štrus, Marko Bjelčević, Patrick Osredkar in Jan Mrva.

Regionalni derbi je pripadel združeni ekipi Benedikt Slovenske Gorice, za zmago 4:3 so zadeli Matija Zavasnik, Nik Kostanjevec, Gašper Bezjak in Luka Maurič, za goste so bili uspešni Domen Žižek (Meteorlast je povedel v 3. minuti), Kimi Vičar in Niko Houbar.

Ptujčani so bili prevelik zalogaj za FK Dobovec-Imeno, levji delež posla so opravili v prvem polčas, ki so ga dobili z 0:3. S tremi goli se je izkazal Nik Zupanič. Tja do 27. minute je KMN Tomaž Šic bar kljuboval Avto Aleš Oplotnici, potem pa so Timotej Justinek, Luka Svešek in Timotej Rakuša poskrbeli za vodstvo 2:6, kar je bilo dovolj za novo zmago.

Tekmovanje mladih U19, Zahod, 9. krog, 1.12.
ŠD Extrem – Dlan Logatec 23:0
KMN Oplast Kobarid – FK Dobrepolje 5:9
FSK Stripy – Siliko Fortrade 8:8

V derbiju začelja je ŠD Extrem s 23:0 premagal Dlan Logatec, po pet zadetkov sta dosegla Miha Car in Andraž Gregorič, štiri je dodal Anže Žlindra.

Kot je to že ustaljena praksa, je tudi tokratna tekma med Škofjeločani in Vrhničani postregla s pravo dramo. Gostje so v 25. minuti po avtogolu Mateja Ahčina povedli 3:5, temu pa je sledilo 13 minut domačinov, ki so z zadetki Sergeja Jelovčana, Uroša Jelenca, Jana Bogataja (2) in Vanča Florjančiča povedli 8:6. Lazar Đorđević in Tod Ciuha sta poskrbela, da je ena točka zavoljo rezultata 8:8 šla na Vrhniko.

Siliko ostaja na 1. mestu z 19 točkami, FSK Stripy jih ima 16 na 3. mestu, na 2. pa je z 18 točkami KMN Bronx, ki je bil to pot prost. Tevž Ivanjko in Gašper Kastelic sta s po tremi zadetki tlakovala pot Dobrepolju do zmage v Kobaridu, 5:9 je bilo. To je bila 3. zmaga za FK Dobrepolje, ki ima devet točk, 4. Oplast pa 12.

Tekmovanje mladih U17, Vzhod:

9. krog, 14.12.
KMN Slovenske gorice – KMN Tomaž Šic bar (17.00)

10. krog, 21.12.
KMN Tomaž Šic bar – KMN Meteorplast (16.00)

Tekmovanje mladih U17, Zahod, 8. krog:
ŠD Extrem – KMN Bronx Škofije 9:6
FK Siliko – KMN Oplast Kobarid (tekma ni bila odigrana)

Derbi kroga Zahoda je ponudil razburljivo tekmo, na koncu pa slavje ŠD Extrema, ki se je tako še utrdil na 1. mestu lestvice. Povedli so gostje, zadel je Luka Klinec. Za vodstvo in veselje gostiteljev ob polčasu (4:3) je poskrbel Andraž Gregorič. Domačinu so pripadle tudi uvodne minute nadaljevanja, zato vodstvo 6:3. A je Teo Kozlovič poskrbel za vrnitev Bronxov na 6:5. Med 34. in 36. minuto pa je domači junak s tremi zadetki postal Andraž Gregorič.

Tekmovanje mladih U15, Vzhod, 8. krog, 1.12.
KMN Slovenske gorice – AGROREMONT Sveta Trojica 7:3
ŠD Mlinše – KMN Meteorplast 3:6

14.12.
KMN Miklavž TBS Team24 – FC Hiša daril Ptuj (12.00)

Vodilni Ptujčani in KMN Miklavž se bosta pomerila 14.12., ostali dve tekmi pa sta se končali s slavjem Meteorplasta in KMN Slovenske gorice, ki so prišle do zmage v zadnji četrtini tekme proti Agroremontu Sveta Trojica. Najprej so gostje pri izidu 3:3 dosegli avtogol za vodstvo domačih 4:3, zmago pa sta potrdila Klemen Senekovič in Primož Petko.

Meteorplast je v 17. minuti gostovanja v Zagorju pri ŠD Mlinše povedel 0:5 in tako v prvem polčasu rešil dilemo okoli zmagovalca. S tremi zadetki se je izkazal Anej Horvat.

Tekmovanje mladih U15, Zahod, 8. krog, 1.12.
KMN Bronx Škofije – FSK Stripy 10:2
NK Ribnica – ŠD Extrem 4:6

Vodilni klub lige FK Dobrepolje je bil to pot prost. Korak bližje vrhu je naredil KMN Bronx Škofije, ki je doma z 10:2 porazil FSK Stripy. Denis Zulić in Lian Pucer sta k zmagi dodala po dva gola. Tretji poraz v ligi pa je doživela ekipa NK Ribnice, ki je priznala premoč gostom iz Sodražice. ŠD Extrem je v 26. minuti ušel na 0:5! Patrik Korenjak je bil trikratni strelec za zmagovalce.

Tekmovanje mladih U13, Zahod, 6. krog, 7.12.