KMN Slovenske gorice do 3. naslova v stilu Oplasta

KMN Slovenske gorice so nove in stare državne prvakinje Ženske futsal lige. Z zmago na peti tekmi finala 6. sezone, 5:3 je bilo, so s 3:2 v zmagah ugnale ŽNK Celje. S tremi goli se je nocoj izkazala Tanja Vrabel, tudi prva strelka lige. Tekma je bila odigrana pred polno dvorano v Benediktu, kjer se je zbralo več kot 350 gledalcev – tako domačih kot gostujočih. Ženski futsal pa je na petih tekmah finala petkrat napolnil dvorani.

Ženska futsal liga, finale:

5. tekma, 10.5.
KMN Slovenske gorice – ŽNK Celje 5:3
(2:2) (3:2 v zmagah)
1:0 Šnofl (1.), 2:0 Vrabel (7.), 2:1 Alegro (10.), 2:2 Kos (18), 3:2 Vrabel (26.), 3:3 Ložar (27.), 4:3 Vrabel (29.), 5:3 Tuš (39.)

4. tekma, 4.5.
ŽNK Celje – KMN Slovenske gorice  0:5
 (0:2)
0:1 Vrabel (13.), 0:2 Vrabel (14.), 0:3 Vrabel (37.), 0:4 Tanšek (38.), 0:5 Vrabel (40.)

(0:0)
1:0 Kos (27.), 1:1 Senekovič (27.), 2:1 Kos (29.), 3:1 Srnec (37.), 4:1 Kos (40.)

1. tekma, 14.4.
KMN Slovenske gorice – ŽNK Celje 3:6
 (0:2)
0:1 Kos (1.), 0:2 Ložar (11.), 1:2 Vrabel (21.), 2:2 Tanšek (22.), 2:3 Alegro (24.), 2:4 Alegro (25.), 3:4 Vrabel (28.), 3:5 Kos (33.), 3:6 Kos (34.)

Hitro vodstvo 2:0

Prvi polčas je ponudil v zadnjih treh tekmah zagotovo najboljši futsal, predvsem po zaslugi Celjank, ki so se za razliko od zadnjih dveh tekem to pot postavile manj obrambno in bolj napadalno, predvsem pa z več ideje in manj napak pri podajah. So pa bile kaznovane takoj: prvič v 58. sekundi. Zadela je Rebeka Šnofl. V 6. minuti napaka celjske obrambe, ki jo je spretno izkoristila Tanja Vrabel in zadela za 2:0.

Šok je bil to za gostje, ki pa so se opomogle. V 10. minuti je Sergeja Kos prestregla slabo podajo domačih in poslala žogo v kot, iz katerega so gostje prišle do zadetka: zabila je Tjaša Alegro. To je bil prvi gol ŽNK Celja po 90 minutah igre (na 3. in 4. tekmi se niso vpisale med strelke).

Kosova za 2:2

Pobuda Celjank se je nadaljevala, krona pa je bila v 18. minuti, z evrologom je navdušila Kosova, ki je postavila rezultat polčasa. Lahko bi bilo tudi drugače: to pot spet izredno razpoložena Tanja Vrabel je v 19. minuti že preigrala vratarko, žogo poslala mimo Mateje Vojsk, žoga pa je šla mimo desne vratnice, prestregla je ni niti Vivien Meško, ki jo je morda Vrablova celo iskala s podajo.

Kazen za Vojskovo

V nadaljevanju so gostje v 24. minuti ostale brez kapetanke Mateje Vojsk, ki je dobila rdeč karton po prekršku nad Vrablovo, ki je šla proti celjskih vratom. Prednost igralke več so domačinke izkoristile v 26. minuti, zadela je Tanja Vrabel.

„Ni predaje, ni predaje,“ je odmevalo s strani tribune, kjer so bili celjski navijači. Varovankam trenerja Marka Hlevnjaka je pomagalo, v 27. minuti je zadela Anja Ložar, ki je poravnala na 3:3.
Tanja Vrabel je spretno prišla do svojega 3. gola in povedla KMN Slovenske gorice v vodstvo 4:3.

Tuševa rešila vse dileme

Od 35. minute dalje so gostje igrale z vratarko igralko v polju, v tej vlogi pa Anja Ložar. Dva nevarna strela so sprožile gostje proti domačemu golu, kjer je eno od žog obranila reprezentančna vratarka Valentina Tuš, ki je z dobro merjenim strelom v 39. minuti poskrbela za potrditev zmage in erupcijo veselja na tribuni!

Domačinke je vodil Andrej Fekonja, ki je nadomestil kaznovanega trenerja Dejana Krambergerja.

Priznanja in pokale najboljšim sta podelila Vlado Močnik, član IO NZS in tehnični koordinator futsal reprezentanc in tekmovanj, ter Stane Kokalj, referent za futsal pri NZS.

Kot Oplast leta 2014

KMN Slovenske gorice so ponovile podvig Oplasta, ki je v sezoni 2013/2014 v finalu 1. SFL takisto spreobrnil potek finala – Oplast je proti Litiji zaostajal 0:2 (tako kot KMN Slovenske gorice proti ŽNK Celju), a se na koncu veselil naslova.