FC Ptuj in FK Dobrepolje vnovič v 2. SFL

Čez 12 dni se izteče rok za prijavo v tekmovanje 2. SFL. V lanski sezoni so bili v tem rangu tekmovanja najboljši Novogoričani. V prihodnjih dneh pa bo jasno, kdo se bo meril tokrat v 2. kakovostnem ligaškem rangu v Sloveniji.

Kaljevič na klopi

„Ravno v teh dneh opravljamo sestanke s trenerji in igralci, zagotovo pa bomo nastopili v 2. SFL,“ nam pove Danijel Kaljevič iz FK Dobrepolje. „Imeli bomo tudi številne mlajše selekcije, vprašljiva je dejansko le še U17,“ nadaljuje Kaljevič. Članska vrsta, ki jo bo vodil prav Kaljevič, bo domače tekme 2. SFL igrala v Velikih Laščah.

Tudi nova športna dvorana

„Smo pa zelo veseli, ker se je začela gradnja športne dvorane v naši občini. Po smelih napovedih bomo imeli januarja 2020 priložnost, da zaigramo doma,“ ponosno pristavi Kaljevič. Klub FK Dobrepolje je zadnjič nastopal v članski konkurenci v sezoni 2015/2016, ko je zasedel v 2. SFL 9. mesto.

S Krautom na vrh

„Tudi na Ptuju kujemo plane za novo sezono,“ poudari Sandi Furek iz kluba FC Hiša daril Ptuj. „Z delom bo nadaljeval dosedanji trener Dejan Kraut, ekipo skušamo še okrepiti in se potem podati v lov na vrh 2. SFL. Tudi lani smo bili blizu, za tretjim mestom smo zaostali tri točke. Naredili smo velik premik. To pa je dokaz, da delamo prav. S tem bomo nadaljevali!“ je jasen Furek, ki ob tem pove, da bodo nastopili tudi s s selekcijo U17, za ostale mlajše vrste pa še ni jasno.

Še naprej pa bodo delali s selekcijo U10.

Ptujčani so bili lani z 28 točkami šesta ekipa 2. SFL. Bodo pa delo nadaljevali brez dosedanjega kapetana Žan Krajnca, ki je klub zapustil po osmih letih. Po novem bo igral v dresu KMN Tomaža.

O potniku v finale U13 odločata povratni tekmi
    Na Škofijah je bilo 4:4 med domačim KMN Bronx in Futsal Olimpijo Ljubljano B. Domačini so povedli 2:0 z goloma Seana Subašića, gostje so vrnili s serijo 0:3 (Žiga Pečjak 2, Maj Trček). Tomas Skomina je najprej poravnal na 3:3, potem pa v zadnji minuti še na 4:4. Vmes je tretji zadetek na tekmi prispeval Pečjak.
  • 13.03.2019 | Državne futsal lige
    Pospešeno v U19, U13 že v polfinalu
    V kategoriji U15 je 2. krog postregel z uspehom treh domačih ekip, najvišjo zmago je zabeležil KMN Bronx, ki je bil z 8:1 boljši od gostov iz Voličine. Lukas Nadal in Lucas Mačak sta dosegla po dva zadetka za uspeh ekipe z Obale. Prvi strelec lige Anej Rudolf pa je s tremi goli (toliko jih je dal tudi Niko Houbar) zapečatil usodo Oplasta za nove tri točke KMN Meteorplasta.
  • 09.03.2019 | Državne futsal lige
    Ajdovcem zmaga, KMN Tomažu pa 1. SFL
    Kljub porazu v Ljutomeru so tretje mesto osvojili igralci ŠD Mlinše. Četrto mesto so potrdili Kixi iz Ajdovščine, ki so na zadnji tekmi sezone doma s 3:2 ugnali Kebelj. Zmagovalca je v 40. minuti odločil Klemen Sluga, ki je s sedmimi goli 2. strelec ekipe.
  • 03.03.2019 | Državne futsal lige
    Remi v ponovitvi lanskega finala, derbi ŽNK Vrhnika
    Zdesetkana vrsta državnih prvakinj je remizirala doma s Celjankami, 1:1 je bilo. Vanja Tanšek je poskrbela za domače vodstvo v 27. minuti, Sergeja Kos pa je izenačila v 29.
  • 01.03.2019 | Državne futsal lige
    Kebelj do 2. zmage pred domačimi gledalci
    KMN Tomaž Šic Bar se je z visoko zmago proti KMN Miklavž (10:4) vrnil na vrh lestvice in ga še 40 minut v 18. krogu loči do selitve v 1. SFL. S štirimi zadetki je navdušil Darijo Dragosavac. ŠD Mlinše so z zmago proti Dlan Logatec (10:4) potrdili končno 3. mesto. Jure Mezek je k zmagi dodal štiri zadetke.
  • 28.02.2019 | Državne futsal lige
    Kvartet do prednosti na 1. tekmi, remi na Vrhniki
    Prvi krog lige za prvaka v starostni kategoriji U17 je prinesel tri zmage domačinom. ŠD Extrem je z goloma Žana Janeža (v 39. in 40. minuti) porazil KMN Slovenske gorice. Bronxi so bili s kar 8:1 boljši od Meteorplasta, s po dvema goloma sta se izkazala Aleksander Stanić in Davor Stanišič.
  • 19.02.2019 | Državne futsal lige
    Bronxi za zgled, Gregorič s 50 goli
    V tekmovanjih mladih so znani klubi, ki so si zagotovili mesta v ligi za prvaka, v tekmovanju mladih U13 pa so obelodanjeni pari četrtfinala. KMN Bronx je edini klub, ki ima svojo ekipo v vseh končnicah tekmovanj mladih.
  • 18.02.2019 | Državne futsal lige
    Celjanke s preobratom, ŽNK Vrhnika suvereno
    Siliko je izjemno dobro začel obračun s Celjankami in v 5. minuti z dvema goloma Katje Trubačev in enim Tatjane Cankar vodil 3:1. Gostje so uspele do preobrata, ki mu je z dvema goloma piko na i postavila Sergeja Kos, ki je v 37. minuti zadela za končnih 3:4.
  • 15.02.2019 | Državne futsal lige
    Zadnja zmaga kroga ostala v Logatcu
    Uvodne štiri tekme pa so postregle s kar 54 zadetki. Skoraj polovico teh je bilo doseženih v Ljutomeru, kjer je domači KMN Tomaž Šic Bar s 17:8 odpravil KMN Velike Lašče. S šestimi zadetki se je izkazal prvi strelec 2. SFL Darijo Dragosavac.
  • 10.02.2019 | Državne futsal lige
    Siliko in KMN Slovenske gorice do treh točk
    Za nami je super futsal nedelja na Vrhniki, kjer sta bili odigrani tekmi 15. kroga Ženske futsal lige. Najprej je Siliko s 5:2 odpravil ŽNK Cerkvenjak, potem pa so KMN Slovenske gorice porazile ŽNK Vrhniko (9:3).