Dvojni ŽFL spored na Vrhniki

S tekmami 5. kroga se nadaljuje tudi Ženska futsal liga, dvojni program pa je danes na Vrhniki. Najprej Siliko gosti ŽNK Cerkvenjak, potem pa še ŽNK Vrhnika KMN Slovenske gorice, prosta pa je zasedba ŽNK Celje.

ŽFL, 5. krog, 4.11.
Siliko – ŽNK Cerkvenjak (13.00)
ŽNK Vrhnika – KMN Slovenske gorice (16.00)

Lestvica strelk:
Tanja Vrabel (KMN Slovenske gorice) 10
Tina Jesenovec (ŽNK Vrhnika) 8
Rebeka Bačar (Siliko) 6

Novinke proti prvakinjam

Igralke ŽNK Vrhnika so v Žensko futsal ligo zagotovo prinesle novo kvaliteto, novo dimenzijo. Po treh odigranih tekmah imajo nenazadnje šest točk, obračun z aktualnimi prvakinjami pa je dejansko derbi za vrh – tekma prve in druge ekipe tekmovanja. Ob tem velja omeniti, da Vrhničanke premorejo tudi igralke reprezentančnega potenciala, to je na zadnji akciji potrdil tudi selektor Dejan Kramberger z vabilom, ki je romalo tudi v tabor ŽNK Vrhnika.

Slovenske Gorice prihajajo v goste s tremi zmagami, uvodni sta bili bolj tesni – s 4:3 proti Cerkvenjaku in ŽNK Celju. Tekmi je v prid prvakinj v 40. in 37. minuti odločila vodilna strelka ŽFL Tanja Vrabel, ki bo tudi danes eden od osrednjih adutov gostij.

V domači vrsti bo manjkala Tea Podrecca, ki je kaznovana.

V lanski sezoni prednjačil Siliko

Siliko in Cerkvenjak si delita usodo – oboji imajo po 4. krogu po eno točko, zavoljo slabše gol razlike so na zadnjem mestu Vrhničanke. V minuli sezoni sta se ekipi srečali šestkrat – štirikrat je zmagal Siliko, enkrat Cerkvenjak, 26.11. 2017 pa se je tekma končala z remijem – 4:4.

• 19.01.2019 | Državne futsal lige
    V zadnji minuti do točke
    Na derbiju v Celju sta se vodilni ekipi Ženske futsal lige razšli z remijem, 2:2 je bilo. V prvem polčasu se mreži nista zatresli, v nadaljevanju pač. Z goloma Vanje Tanšek in Jerneje Senekovič so gostje povedle 0:2, tekla je 28. minuta. Domačinke se niso predale, v 38. minuti je Sergeja Kos znižala na 1:2.
  • 16.01.2019 | Državne futsal lige
    FK Dobrepolje do 3. zmage
    V Zagorju sta se ekipi petkrat izmenjali v vodstvu, na koncu pa so tri točke ostale v Zasavju. Zmagovalca je v 36. minuti odločil Tim Lipovšek, ki je bil s tremi goli tudi junak domače zmage. S tem uspehom so ŠD Mlinše skoraj stopile prednost Kixov, ki so tretji z 22 točkami, ŠD Mlinše imajo točko manj.
  • 15.01.2019 | Državne futsal lige
    Siliko in Stripy remizirala, ŠD Extrem slavil doma
    Na vrhu U19 Vzhod ostaja KMN Meteorplast, ki je bil v gosteh s 6:5 boljši od NK Imeno, prvi strelec lige Matjaž Tigeli (33 golov) se je to pot dvakrat vpisal med strelce.
  • 13.01.2019 | Državne futsal lige
    Prvakinje odpravile ŽNK Cerkvenjak
    Druga tekma 12. kroga ŽFL se je končala brez zmagovalca, 1:1 je bilo na obračunu med ŽNK Vrhnika in ŽNK Celje. Povedle so gostje, v 4. minuti je zadela Lavra Zagajšek. Domačinke so izenačile v 40. minuti, uspešna je bila Živa Gabrovšek.
  • 11.01.2019 | Državne futsal lige
    Začenjajo tudi drugoligaši
    Po premoru bodo na delu tudi drugoligaši, prve tri tekme so danes, jutri še ena, zadnja peta pa v sredo, 16.1. Še pogled na lestvico: po 11 krogih vodi FC Hiša Daril Ptuj (30 točk), sledita mu KMN Tomaž Šic bar (28) in Kix Ajdovščina (22).
  • 27.12.2018 | Državne futsal lige
    Cerkvenjak po preobratu, v Celju revialno
    Z 11. krogom so leto 2018 sklenile tudi članice, ki se merijo v 6. sezoni Ženske futsal lige. V tokratnem igralnem dnevu je bila na sporedu le tekma med ŽNK Cerkvenjak in ŽNK Vrhnika, veselile pa so se domačinke, 5:4 je bilo.
  • 21.12.2018 | Državne futsal lige
    Remi v Zagorju, do zmage Ajdovci in Dlan Logatec
    Ptujčani bodo leto 2019 pričakali na vrhu 2. SFL. Od 2018 so se varovanci trenerja Dejana Krauta poslovili z 2. najvišjo zmago sezone, z 12:1 so porazili Velike Lašče. Z dvema točkama za Ptujčani je ekipa KMN Tomaž Šic bar, ki se je z gostovanja pri FK Dobrepolje vrnila z zmago (1:3).
  • 17.12.2018 | Državne futsal lige
    Prvakinje in Siliko suvereno
    Tekmi 10. kroga Ženske futsal lige sta se končali z zmago Silika in ekipe KMN Slovenske gorice. Vrhničanke so že v soboto ugnale ŽNK Cerkvenjak, aktualne državne prvakinje pa v nedeljo zasedbo ŽNK Vrhnika. S tremi zadetki se je vnovič izkazala Tanja Vrabel.
  • 14.12.2018 | Državne futsal lige
    9. krog sklenila z remijem
    S tekmo v Mariboru se je sklenil 9. krog 2. SFL. Domači KMN Miklavž TBS Team24 in FK Dobrepolje sta si razdelila točki, 4:4 je bilo. Miklavž se je s to točko povzpel na 5. mesto, Dobrepolje ostaja na 8. poziciji.
  • 08.12.2018 | Državne futsal lige
    Ptujčani z rekordno zmago
    Uvodna tekma 10. kroga 2. SFL je pripadla Ajdovcem, ki so z 9:2 slavili zmago v Velikih Laščah. Soboto je obeležila visoka zmaga Ptujčanov, ki so v Oplotnici slavili zmago s 13:1, kar je najvišja zmaga v tej sezoni v 2. SFL. Thomas Pihler je prispeval štiri zadetke za Ptujčane.