04.11.2022 | 1. SFL
Dobovcu derbi, ŠD Mlinše v 40. minuti do točke

V 8. krogu 1. SFL so se zmag veselili FK Dobovec, KMN Oplast Kobarid in KMN Bronx Škofije, tekma v Ljutomeru pa se je končala z delitvijo točk.

1. SFL se nadaljuje z 9. krogom 18. novembra, prihodnji petek pa je rezerviran za tekme osmine finala pokala Terme Olimia.

1.SFL, 8. krog, 4.11.
FK Dobovec – FK Siliko 3:2
(1:0)
1:0 Turk(2.), 1:1 Jandrić (30.), 2:1 Turk (35.), 3:1 Čujec(35.), 3:2 Đurić (39.)

FK Dobrepolje – KMN Oplast Kobarid 1:4 (0:3)
0:1 Kovačič (5.), 0:2 Širok (12.), 0:3 Šturm (13.), 0:4 Širok (34.), 1:4 Gale (37.)

KMN Meteorplast Šic bar – ŠD Mlinše 2:2 (1:0)
1:0 Goričan (7.), 2:0 Rajter (30.), 2:1 Lipovšek (35.), 2:2 Džombić (40.)

KMN Bronx Škofije – KMN Sevnica 7:1 (4:1)
1:0 Kneževič Mrak (2.), 2:0 Zajc (7.), 3:0 Kamenčič (8.), 4:0 Zajc (13.), 4:1 D. Pirc (14.), 5:1 Kneževič Mrak (22.), 6:1 Zajc (23.), 7:1 Mandir (35.)

Pregled pričenjamo v Rogaški Slatini, kjer sta se pomerila do nocoj edini neporaženi ekipi sezone domači Dobovec in gostujoči Siliko Vrhnika. Treh točk se veselijo v Dobovcu, ki so uspeh v Evropi (minulo soboto so se petič zapored uvrstili med 16 najboljših v Evropi) nadgradili z zmago v derbiju. Domačini so z golom Tea Turka vodili od 2. do 30. minute, ko je na 1:1 poravnal Nikola Jandrić. Gostitelji so sebi v prid tekmo prelomili v 35. minuti, ko sta gola zabila Teo Turk in Kristjan Čujec. Gostje so poraz omilili v 39. minuti, uspešen je bil Uroš Đurič.

Po tekmi v Dobrepolju je razumljivo več zadovoljstva v taboru Oplasta, ki je slavil prepričljivo zmago (1:4). Gostje, vodi jih trener Matej Kavčič, so že v prvem polčasu dosegli tri gole. V 5. minuti je mrežo domačih načel Nejc Kovačič, na 0:2 je v 12. minuti povišal Anže Širok, za 0:3 je bil uspešen Tine Šturm. V 2. polčasu sta bila dosežena še dva gola – najprej je Širok povišal na 0:4, poraz pa je s svojim 1. letošnjim ligaškim golom vsaj malce omilil Denis Gale.

V Ljutomeru pred 120 gledalci so domačini začeli, kot bi si lahko le želeli. Urban Goričan je v 7. minuti popeljal v vodstvo ekipo trenerja Roberta Grdovića. V 30. minuti je Tilen Rajter povišal na 2:0. Gostov to ni pokolebalo, ampak so vztrajali. Najprej so v 35. minuti prek Tima Lipovška znižali na 2:1, Daniel Džombić pa je v 40. minuti s svojim 8. prvoligaškim golom priboril 3. letošnjo točko s tretjim remijem.

Kar osem golov pa je bilo doseženih na tekmi v Kopru, kjer so domači Bronxi s 7:1 odpravili KMN Sevnico. Žiga Kneževič Mrak je s 7. prvoligaškim golom povedel škofjote v vodstvo (1:0), sledila sta mu še Nik Zajc (2) in Tilen Kamenčič. Primorci so v 13. minuti vodili 4:0. Dejan Pirc je v 14. minuti znižal na 4:1, gostitelji pa so v 2. polčasu le še potrdili zmago.