04.12.2020 | 1. SFL
Bronxi skočili na 4. mesto, remi v Zagorju

Za nami je 10. krog 1. SFL. Vodilni kvartet FK Dobovec, FC Hiša daril Ptuj, FC Litija in KMN Bronx Škofije je prišel do novih zmag, tekma v Zagorju pa se je končala z remijem.

V 40. minuti na 4. mesto

V Ljutomeru so boljše začeli domačini, prek Nika Vajde so dobili polčas (1:0). Potem pa so prednjačili gostje. Najprej je zadel povratnik Nik Klinc, mladi Aleksander Stanić je povišal na 1:2. Urban Goričan je v 39. minuti zadel za 2:2, dragocene tri točke gostom pa je priskrbel izkušeni Đoša Lazarević, ki je za končnih 2:3 zadel v 40. minuti.

Ptujčani do zmage

Tesno, pa tudi izid je bil identičen, je bilo na Vrhniki. Max Vesel je v 2. minuti popeljal Siliko v vodstvo, po domači napaki v napadu so gostje prek Thomasa Pihlerja izenačili v 13. minuti. Jure Suban je poskrbel za domače vodstvo (tekla je 27. minuta), a je Vanč Florjančič izenačil že v 30. minuti. Z avtogolom so Ptujčani prišli do pomembne zmage.

Generalka za petkov derbi

Dobovec je s 5:1 porazil Oplast, ki pa je dobro kljuboval vodilni ekipi lige, ki je šele v 34. minuti povedla 3:0, zadel je Klemen Duščak. V naslednji minuti je Anže Širok znižal na 3:1, Teo Turk in Tihomir Novak sta poskrbela za izdatno zmago pred skorajšnjim derbijem v Litiji, kamor Dobovec prihaja prihodnji petek.

Litija je generalko za derbi opravila v Velikih Laščah, kjer je s 6:3 porazila domačina FK Dobrepolje. Tekmo si bo zagotovo zapomnil Urban Pirnat, ki je v 10. tekmi v 1. SFL dosegel prvi gol, v 2. minuti je zadel za 1:0. Do 17. minute je sledil preobrat, Litija pa je vodila 1:4, tri gole je dosegel Jonhn Lennon, enega je dodal Arnon. Do konca tekme sta za Litijo zadela še Gašper Vrhovec in Patrick Osredkar. V domači vrsti sta se med strelce vpisala še Damjan Ilić in Žan Marolt.

Remi ob Savi

Sevnica je bila v 24. minuti tekme v Zagorju na dobri poti, da izpolni zadani cilj in se domov vrne s tremi točkami. Gregor Pešec in Sebastijan Drobne sta zadela za Sevničane, ki pa jim je plane prekrižal oslabljeni domačin. Daniel Džombić je z goloma v 29. in 33. minuti poskrbel za remi in delitev točk.

1. SFL, 10. krog, 4.12.
KMN Tomaž Šic bar – KMN Bronx Škofije 2:3
(1:0)
1:0 Vajda (15.), 1:1 Klinc (24.), 1:2 Stanić (29.), 2:2 Goričan (39.), 2:3 Lazarević (40.)

FK Dobovec – KMN Oplast Kobarid 5:1 (2:0)
1:0 Matošević (8.), 2:0 Perić (16.), 3:0 Duščak (34.), 3:1 Širok (35.), 4:1 Turk (36.), 5:1 Novak (37.)

FK Dobrepolje – FC Litija 3:6 (2:4)
1:0 Pirnat (2.), 1:1 J. Lennon (5.), 1:2 S. Arnon (6.), 1:3 J Lennon (16.), 1:4 J. Lennon (17.), 2:4 Ilić (20.), 2:5 Vrhovec (26.), 2:6 Osredkar (30.), 3:6 Marolt (40.)

Siliko Vrhnika – FC Hiša daril Ptuj 2:3 (1:1)
1:0 Vesel (2.), 1:1 Pihler (13.), 2:1 Suban (27.), 2:2 Florjančič (30.), 2:3 Ciuha (32./AG)

ŠD Mlinše – KMN Sevnica 2:2 (0:2)
0:1 Pešec (14.), 0:2 Drobne (24.), 2:1 Džombič (29.), 2:2 Džombič (33.)