07.05.2018 | Futsal AA
Znan seznam za premiero ženske futsal reprezentance

Slovenska ženska futsal reprezentanca bo prihodnji teden odigrala svoje prvo uradno srečanje. Tako kot pred 23 leti njihovi moški kolegi bodo tudi dekleta premiero doživela proti reprezentanci Slovaške (v Bratislavi, 14. in 15. maja 2018). Selektor Dejan Kramberger, pri delu mu pomaga trenerka Andreja Prek, je obelodanil seznam igralk, na katere računa na premieri.

Zbor igralk in vodstva bo v soboto, 12. maja v Kidričevem. Ekipa bo opravila dva treninga, potem pa odpotovala na Slovaško.

Prijateljski tekmi v Bratislavi:

14.5.
Slovenija – Slovaška (20.30)

15.5.
Slovenija – Slovaška (13.00)

Vabljene igralke so:
Larisa Fras (KMN Slovenske Gorice), Rebeka Šnofl (KMN Slovenske Gorice), Vanja Tanšek (KMN Slovenske Gorice),Valentina Tuš (KMN Slovenske Gorice), Tanja Voga (KMN Slovenske Gorice), Tanja Vrabel (KMN Slovenske Gorice), Maša Kač Toplak (ŽNK Celje), Sergeja Kos (ŽNK Celje), Mateja Vojsk (ŽNK Celje), Anja Đaković Ložar (ŽNK Celje), Rebeka Bačar (Siliko Nova Panorama), Katja Trubačev (Siliko Nova Panorama), Asja Al Nawas Bedenčič (Siliko Nova Panorama), Sandra Štumberger (ŽNK Cerkvenjak), Lara D´Amato (Salernitana Femminile ITA).

Na čakanju so Petra Črnko (ŽNK Cerkvenjak), Barbara Lah (Siliko Nova Panorama), Mateja Arnuš (KMN Cerkvenjak) in Ines Ermenc (ŽNK Celje).

„Glede na dejstvo, da smo o ustanovitvi reprezentance z nekaterimi soigralkami sanjale že pred petimi leti, torej v prvih korakih ženske futsal lige, sem zelo zadovoljna, da se je naša želja končno uresničila. Mislim, da je zastopanje svoje države skozi šport, ki ga imaš rad, eden izmed ciljev vsakega športnika. Glede na to, da je ženski futsal pri nas še dokaj nerazvit, je ustanovitev izbrane vrste velik dosežek. Dres bom na vsaki tekmi oblekla z mešanico ponosa in spoštovanja,“ pa pred prvo uradno tekmo razmišlja 21-letna Sergeja Kos, ki že pogleduje v Bratislavo:

„Moja pričakovanja so visoka, a vseeno na realnih tleh. Slovakinje imajo nekoliko več izkušenj, me pa smo v teh krogih novinke, zato se bo do neke mere že na teh dveh tekmah pokazalo, kam približno se lahko rangiramo. Veselim se, da bomo pridobljeno znanje lahko prenesle v tekme in verjamem, da ne bomo razočarale.“

• 26.05.2018 | Futsal AA
    Fideršek v finalu, Osredkar na pol poti
    O drugem potniku v finale bo odločala 3. tekma v torek, 29. maja. V Zagrebu se bosta pomerila Futsal Dinamo in Makarska. Dalmatincem je pripadla 2. tekma, 4:0 je bilo za Igorja Osredkarja in ekipo, kapetan slovenske reprezentance pa se je vpisal med strelce, zabil je za 3:0 v 28. minuti.
  • 25.05.2018 | Futsal AA
    Nadaljujejo z delom
    Ženska futsal reprezentanca je na Slovaškem uspešno opravila s prvo in drugo uradno tekmo. Za dekleti je tudi zaključek 5. sezone Ženske futsal lige. Z željo, da premor do nove sezone ne bi bil predolg, so strokovni štab in igralke odločene, da sezono s treningi podaljšajo tja do konca junija. Da odpravijo pomanjkljivosti in napredujejo, da bodo še konkurenčnejše.
  • 20.05.2018 | Futsal AA
    Fideršek korak do finala, Bizjak rešil Lazio
    Junak končnice za obstanek v elitni italijanski ligi je zagotovo naš reprezentant Dejan Bizjak, ki je v boju Lazia in Milana rešil rimsko ekipo. Ob porazu 2:3 je zabil en gol, pri zmagi v gosteh (2:4) pa je Bizjak dosegel kar dva zadetka. Ali bo kariero nadaljeval v Laziu, še ne ve. Je pa potrdil, da si ga želijo zadržati.
  • 15.05.2018 | Futsal AA
    Slovenke do 1. zgodovinske zmage
    Med 22. in 24. minuto so zadele dvakrat in režirale pravi preobrat. V 30. minuti je Sergeja Kos začasno prekinila domači nalet, saj je izenačila na 2:2. V 36. minuti so domačinke zadnjič na tekmi vodile – 3:2 je bilo. Kosova je v 38. minuti najprej zadela z 10-metrovke, piko na i dobri igri pa je postavila v 40. minuti.
  • 14.05.2018 | Futsal AA
    Slovenija na prvi uradni tekmi do remija
    „Prva tekma je za nami, led je prebit. 52 sekund nas je delilo do zmage. V prvem polčasu smo igrali zelo dobro, v nadaljevanju pa smo fizično padli, pa tudi nekaj začetniških napak je bilo v igri. Bistveno je, da so dekleta dokazale da zmorejo.“
  • 13.05.2018 | Futsal AA
    Na Slovaško na premiero in po dober vtis
    Včeraj se je zbrala ženska futsal reprezentanca, ki je v Kidričevem opravila dva treninga. Selektor Dejan Kramberger in igralke pa danes potujejo v Bratislavo. Slovenska izbrana vrsta bo jutri in v torek odigrala sploh prvi uradni tekmi v zgodovini ženske futsal reprezentance.
  • 07.05.2018 | Futsal AA
    Osredkar in Bizjak med strelci
    Kapetan slovenske futsal reprezentance Igor Osredkar se je z zadetkom vrnil na parket. Poškodba gležnja ga je ovirala dva meseca, zato je izpustil dobršen del tekem v zaključku rednega dela. Zdaj so očitno težave v desnem gležnju preteklost. Osredkar je na prvi četrtfinalni tekmi proti dubrovniškim Squareu zabil izredno pomemben gol za vodstvo Makarske 2:1.
  • 02.05.2018 | Futsal AA
    Po poškodbi se vrača kapetan reprezentance
    Na Hrvaškem so minuli petek končali redni del državnega prvenstva, v soboto pa se začne končnica. Tudi z dvema našima reprezentantoma! Matej Fideršek se je z ekipo Split Tommy neposredno prebil v polfinale kot vodilna ekipa rednega dela. V polfinalu je tudi Dinamo Futsal.
  • 24.04.2018 | Futsal AA
    Premiera na Slovaškem
    Slovenska ženska članska futsal reprezentanca je minuli vikend opravila priprave v Kidričevem, kjer so reprezentantke izvedele tudi dobro in veselo novico. Članska izbrana vrsta bo prihodnji mesec, 14. in 15. maja gostovala na Slovaškem, kjer jo čakata prva in druga uradna tekma.