V polfinalu dva drugoligaša, Goričani po preobratu izločili Radomljane

V polfinalu letošnje izvedbe Pokala Pivovarna Union bosta zaigrala vsaj dva drugoligaša, saj je Gorica izločila prvoligaškega tekmeca. Radomlje so sicer povedle z golom Nina Kukovca , a so Primorci po zaslugi Harisa Kadrića, Luke Baruce in Luke Marjanca prišli do preobrata in visoke zmage.

Pokal Pivovarna Union - četrtfinale

GORICA - KALCER RADOMLJE 4:1 (1:1)

Strelci: Kadrić (34', 60'), Baruca (55'), Marjanac (77'); Kukovec (10').

Po tekmi v mestu vrtnic je znan še drugi potnik v polfinale Pokala Pivovarna Union. Gorica je visoko premagala prvoligaša iz Radomelj, ki je dobršen del prvega polčasa sicer vodil: Nino Kukovec je v deseti minuti izkoristil predložek Elvisa Letaja in z glavo premagal domačega vratarja. V 34. minuti so malodane identično akcijo izpeljali domačini, le da je Luka Marjanac Harisa Kadrića našel z desno nogo. Pred koncem prvega polčasa se je domača mreža zatresla še drugič, a je mlinarjem veselje pokvarila odločitev delivca pravice, ki mu ni ušel prepovedan položaj.

Sledil je že omenjeni preobrat, v 55. minuti je Luka Baruca najprej slabo izvedel najstrožjo kazen, v mrežo pa je nato pospravil odbitek. Nekaj trenutkov zatem se je v gneči pred rumeno-črnimi vrati najhitreje odzval Haris Kadrić, tekmo pa je v 77. minuti dokončno odločil Luka Marjanac, na katerega so gostujoči branilci povsem pozabili in mu tako omogočili, da je neovirano – in natančno – sprožil.

Srečanje bi se morda razpletlo drugače, če bi se v 57. minuti namesto vratnice zatresla mreža ali če bi Caio da Cruz v 64. minuti bolje odreagiral, tako pa se Radomlje poslavljajo od pokalnega tekmovanja.

Kdo se bo Gorici in Rogaški pridružil na predzadnji stopnički, bo jasno danes zvečer oziroma jutri popoldne. Koprčani gostijo Muro, jutri bo v prestolnici odigrana še tekma Ilirije in Beltincev.