05.10.2018 | 1. SFL
Siliku točke na Dolenjskem, Mariboru v Posavju

Uvodni tekmi 2. kroga sta pripadli gostom. Vrhniški Siliko Mkeršmanc je s 4:2 slavil zmago v Ivančni Gorici. Mariborski FutureNet je s 3:1 odpravil Sevničane, gostujoča zmaga je pripadla tudi Litiji, za edini uspeh domačinov so poskrbeli igralci s Škofij.

1.SFL, 2. krog, 5.10.
FC Ivančna Gorica – Siliko Mkeršmanc 2:4
(1:3)
1:0 Čož (7.), 1:1 Kunc (15.), 1:2 Končan B. (18.), 1:3 Končan B. (18.), 2:3 Ružič (29.), 2:4 Končan B. (38.)

KMN Sevnica – FutureNet Maribor 1:3 (0:1)
0:1 Rednak (10.), 0:2 Jelič (28.), 0:3 Fideršek (35.), 1:3 Govekar B. (36.)

KMN Bronx Škofije – Benedikt Avtodeli Džauš 6:1 (3:1)
1:0 Radiškovič (5.), 1:1 Damiš (9.). 2:1 Kolar (10.), 3:1 Zajc (12.), 4:1 Zajc (34.), 5:1 Zajc (35.), 6:1 Klinc (39.)

FSK Stripy – FC Litija 1:2 (1:0)
1:0 Kanc (17.), 1:1 Kazić (26.), 1:2 Ručna (32.)

16.10.
KMN Oplast Kobarid – Dobovec Pivovarna Kozel (20.30)

Domača in pomlajena Ivančna Gorica je nudila precej odpor Siliku Mkeršmanc, 2:4 je bilo na koncu. Domačini so povedli, v 7. minuti je zadel Kristjan Čož. Gostje so s tremi zadetki, dvakrat tudi Blaž Končan, povedli 1:3. Varovanci trenerja Jožeta Gačnika so prišli še na 2:3, zmago gostom in prve tri točke v tej sezoni pa je s tretjim zadetkom zagotovil Končan.

Mariborčani so se z zmago na neugodnem gostovanju v Sevnici utrdili na vrhu 1. SFL. Ekipa trenerja Tomislava Horvata je slavila s 3:1. Gole za goste so prispevali Jure Kordiš (10.), Nik Jelič (28.) in Matej Fideršek (35.), v 36. minuti so častni zadetek (avtogol Tea Turka) dosegli tudi domačini, ki so po dveh tekmah 24. sezone 1. SFL brez točke.

Škofjoti so prišli do prve zmage v novi sezoni 1. SFL. Pomlajeni Benedikt ni bil kos razigrani vrsti trenerja Marka Hrvatina (v četrtek je postal očka). Slaven Radiškovič je poskrbel za domače vodstvo, Matija Damiš pa je izenačil na 1:1, potem sta gole prispevala Borut Kolar in Nik Zajc, ki je tekmo končal pri treh zadetkih.

Do nove zmage je prišla tudi Litija, ki pa se je moral precej potruditi na gostovanju v Škofji Loki. Domači Stripy je povedel v 17. minuti, Litijani so poravnali v 26., odločilen gol pa tri točke Litije pa je prispeval Borut Ručna v 32. minuti.

• 19.10.2018 | 1. SFL
    Dobovec premočan za Litijo, prva za Stripy in Sevnico
    Po 4. krogu 1. SFL sta na vrhu sama ostala FutureNet Maribor in Dobovec Pivovarna Kozel, ki imata popoln izkupiček. Prvi poraz v sezoni je doživela Litija, Mariborčani in Vrhničani pa so dosegli visoki gostujoči zmag. Obračun v Sevnici se je končal brez zmagovalca.
    Na Obali opozarjajo na prvi gol in vratarja Sevnice
    „Lani smo imeli izvrsten redni del sezone, bili smo tudi na finalnem turnirju pokala Terme Olimia. A sta se nam zgodili dve tekmi, ko smo v zadnjih 20 sekundah prejeli gola. Tudi proti Sevnici, to sta bila šoka, po katerih se nismo pobrali. Spomnim se veselja mojega kolega Jonteza, ki je prvo tekmo spremljal kar prek telefona v Španiji. Morda pa je napočil čas, da se zdaj veselim jaz,“ v svojem slogu sklene Hrvatin.
    Za vrh v Rogaški Slatini, kamere v Sevnici
    Super tekma se obeta tudi v Rogaški Slatini, kjer bomo videli ponovitev finala 1. SFL, pokala Terme Olimia in superpokala. Tri tekme, trije naslovi za kozle, ki so favoriti tudi nocoj, ko jim v goste prihaja Litija. „Če želimo biti uspešni, bo treba biti na nivoju. Prihaja Litija, ki ima dobro ekipo. Pred nami je zahtevna moška trda tekma,“ napoveduje trener prvakov Kujtim Morina.
  • 17.10.2018 | 1. SFL
    Brez Martiča, a s plejado mladih na Tekmo meseca
    „Ni skrivnost, da so bronxi izredno močni pri prekinitvah. Zelo hitro jih izvajajo, zato je nujna pozornost. Pa ne le na začetku tekme, ampak tudi v 15. in 30. minuti. Ko je igralec utrujen, je temu primerno slaba zbranost,“ navrže Jontez, ki potem opozori na dve imeni. „Tu sta Slaven Radiškovič in Nik Zajc,
  • 16.10.2018 | 1. SFL
    Dobovec boljši od Oplasta
    V zaostali tekmi 2. kroga 1. SFL je državni prvak Dobovec Pivovarna Kozel zabeležil zmago na gostovanju v Kobaridu, 1:4 je bilo. Z dvema goloma se je izkazal Rok Mordej, častni gol za domačine je prispeval Jaka Sovdat.
    Prvaki na gostovanje v Posočje
    Nocoj se praznik futsala obeta v Kobaridu, kjer v zaostali tekmi 2. kroga 1. SFL pri Oplastu gostuje aktualni državni prvak Dobovec Pivovarna Kozel. Tekma bi morala biti na sporedu 5.10., a je bila prestavljena na kasnejši termin zavoljo obvez v futsal ligi prvakov.
  • 13.10.2018 | 1. SFL
    Benjamin Melink končuje bogato športno pot
    Za člansko vrsto Slovenije je igral na 124 uradnih tekmah, dosegel je 35 golov. Debitiral je 28. septembra 2003 v Tolminu na tekmi Slovenija – Makedonija, zadnjič je za Slovenijo nastopil 21. marca 2015 na tekmi Slovenija – Češka, bilo je 3:1 za Slovenijo, ki se je uvrstila na Euro 2016, Melink pa je dosegel zadetek. S Puntarjem je bil Melink dvakrat državni prvak, trikrat pa zmagovalec pokala Terme Olimia.
    Ko zabiješ v zadnjih 20 sekundah, je tako, kot bi zmagal
    Mariborčani so porazili Bronxe, ki so dokazali, da bodo tudi letos neugoden tekmec. „To je bila prva domača tekma sezone, vesel sem treh točk. Moramo pa popraviti pristop, vse to se začne pri meni, zato prevzamem odgovornost za tak pristop na petkovi tekmi. V prihodnje bo boljše,“ je bil (samo)kritičen Tomislav Horvat.
  • 12.10.2018 | 1. SFL
    Ivančna Gorica do zmage, na Vrhniki delitev točk
    Litija in FutureNet Maribor sta prišla do tretje zmage v 3. krogu 1. SFL. Prvih treh točk se veselijo v taboru FC Ivančna Gorica, prvo točko so osvojili tudi Škofjeločani.
    Dobovec v Litvi proti evropskemu prvaku
    Slovenski državni prvak Dobovec Pivovarna Kozel je dobil tekmece v elitnem delu lige prvakov. Ekipa trenerja Kujtima Morine bo med 13. in 18. novembrom igrala na turnirju v Litvi, tekmeci pa bodo aktualni  (petkratni) evropski klubski prvak Inter FS s portugalskim zvezdnikom Ricardinhem, belgijski Halle-Gooik in domači Vytis.