18.05.2018 | 1. SFL
Pred 900 gledalci Dobovec do 2. naslova državnega prvaka

Z dvema goloma Aleša Marota je Dobovec Pivovarna Kozel prišel do zmage 2:0 proti Litiji in tako do skupnega uspeha v seriji (3:2). To je drugi naslov za Dobovec po letu 2015, Litijani čakajo naslov od leta 2013. Dobovec je šele tretji klub, ki je do uspeha prišel na 5. tekmi na gostujočem terenu!

Najboljši igralec finalne serije je postal Rok Mordej (Dobovec Pivovarna Kozel), ki je iz rok Danila Kacijana, podpredsednika NZS in Samanthe Tine Lovše, predsednice KMN pri NZS, prejel tudi pokal za naslov državnega prvaka. FC Ivančna Gorica je domov odnesla priznanje za najbolj fair zasedbo 1. SFL, Teo Turk pa je dobil priznanje za najboljšega mladega igralca (U21) v letu 2017.

1. SFL, finale, 5. tekma, 18.5.
FC Litija - Dobovec Pivovarna Kozel 0:2 (0:2) (2:3 v zmagah)

Puškar branil, kar je bilo treba

Danes sta na odločilni tekmi, na kateri so navijači dodobra napolnili litijsko dvorano, obe ekipi krenili odločno in požrtvovalno. Začetek je pripadel gostiteljem, a nekaj poskusov predvsem Anžeta Široka ni bilo preveč nevarnih za Damirja Puškarja v vratih Dobovca, gostje pa tudi dolgo niso nevarneje ogrozili Žige Dovča. Širok se je v sedmi minuti po protinapadu sam znašel pred Puškarjem, ki pa je strel ubranil.

Do konca prvega dela golov ni bilo, nekoliko boljši in nevarnejši pa so bili domači. A ne Totošković ne kapetan Gašper Vrhovec in tudi ne Alen Fetić niso našli poti do gola Dobovca, po strelu Boruta Ručne v 18. minuti pa je žoga končala v vratnici. Pri Dobovcu pa je bil po strelu iz obrata, ko je žoga le za malo zgrešila cilj, najbolj nevaren kapetan Rok Mordej v 16. minuti. Hiter protinapad tega igralca pa je v 19. minuti ustavil Dovč.

Nadaljevanje je bilo podobno: Litijani so več napadali, najprej je pred golom žoga presenetila osamljenega Klemna Duščaka, Vrhovec je še enkrat oplazil okvir gola. Dobovec pa se je zbrano branil, zapretil pa je Mordej v 25. minuti, a je bil Dovč na mestu, tako kot ob poskusu Čujca.

Izkušeni Aleš Marot

Neizkoriščene priložnosti Litije pa je nato kaznoval Aleš Marot, ki je s strelom ob vratnici v 28. minuti popeljal Dobovec do prve prednosti na tekmi. Litijani se niso predali, nevaren je bil Duščak, najprej po akciji iz kota, v 32. minuti še po samostojnem prodoru.

Dobovec se je v zadnjih minutah tekme predvsem posvetil obrambi in prežal na protinapade, Litija pa je na vsak način skušala priti do izenačenja. Pri tem so domači nekoliko zanemarili obrambo, kar je izkoristil Marot in v 35. minuti še drugič poslal žogo v mrežo.

Takšne prednosti pa gostje niso zapravili, Litija je sicer že v 37. minuti na igrišče poslala še igralca-vratarja, a preobrata ni bilo in Dobovec Pivovarna Kozel je prišla do drugega naslova po sezoni 2014/15, Litijani ostajajo pri desetih.

Tekst: D.P., STA