18.04.2017 | 1. SFL
Oplast dokazal, da ima recept za vijoličaste

Danes (v torek) se nadaljuje polfinale 1. SFL. V Kobaridu se bosta ob 20. uri na 4. tekmi pomerila domači Oplast Kobarid in Proen Maribor. Ekipa iz Posočja je z zmago na tretji tekmi (5:1) preprečila, da bi se tudi Mariborčani tako kot Litija ekspresno prebili v finale. Litijani so v treh tekmah porazili Bronxe, nazadnje 5:0. Mariborčani so do petkovega poraza v Kobaridu nanizali 22 tekem brez poraza oz. kar 20 zaporednih zmag na domači sceni. V primeru nocojšnje zmage Maribora se finalna serija prične v petek, sicer prihodnji teden.

Nova bitka v Posočju

„Moji fantje so res odigrali zrelo in kvalitetno. V prvih treh, štirih minutah smo imeli nekaj priložnosti. Ker so gostje videli, da gori pred njihovimi vrati, so igrali z vratarjem v polju. Tekmo bi lahko sebi v prid odločili že v prvem polčasu, ko smo dvakrat zgrešili prazna vrata. Naša zmaga je zaslužena. Bistveno pa je, da smo dokazali pravi karakter. Danes nas čaka nova tekma. Verjamem, da se bomo pokazali v dobri luči. Če to ne bo dovolj, bomo pač čestitali Mariboru,“ pred tekmo v Kobaridu razmišlja trener Oplasta Saša Leban, ki je vesel, da njegova ekipa v polfinalu ni „padla brez izstreljenega metka“.

1. SFL, polfinale, 4. tekma, 18.4.
KMN Oplast Kobarid – Proen Maribor (20.00) (1:2 v zmagah)

„Pred nami je nova zahtevna tekma,“ pa opozarja član Proen Maribora Alen Fetić. „Na tretji tekmi je domačin zasluženo slavil. Mi smo končali dolg niz neporaženosti. Tudi to se je moralo zgoditi. Zdaj se zavedamo, da nismo nepremagljivi. Treba bo strniti vrste in pokazati pravi obraz,“ napoveduje Fetć, ki je vesel, ker se v ekipo vrača Denis Totošković, igral naj bi tudi Irnes Škorić. Mariborčani naj bi bili še vedno brez poškodovanega Žige Čeha. Mariborčani imajo precej zdesetkan igralski kader – zato je moral na zadnji tekmi v polfinalu v igro tudi trener igralec Robert Grdović.

1.SFL, finale, 3. tekma, 14.4.
KMN Oplast Kobarid – Proen Maribor 5:1 (1:0) (1:2 v zmagah)
1:0 Širok (6.), 2:0 Kravanja (25.), 3:0 Širok (30.) 4:0 Lenarčič (30.), 5:0 Lenarčič (31.) 5:1 Grdović (37.)

FC Litija – KMN Bronx Škofije 5:0 (1:0) (3:0 v zmagah)
1:0 Matheus (4.), 2:0 Hugo (24.), 3:0 Duščak (25.), 4:0 Matheus (30.), 5:0 Matheus (33.)

Litija suvereno

„Prvi polčas je bil naš najboljši v teh treh tekmah, žal pa smo dobili neregularen gol. Tekma se je prelomila v v 2. polčasu in preigravanju ter podaji Jelića za 2:0. Čestitam Litiji za uvrstitev v finale, mojim fantom pa za uvrstitev v polfinale 1. SFL in finale pokala Terme Olimia,“ je po koncu tekme v Litiji dejal trener Bronxov Dino Krivičič. Njegova ekipa se bo borila za bron, Litijani pa za zlato.

„Celo polfinalno serijo smo odigrali na zelo visokem nivoju. Zato čestitam ekipi, ki pa se mora zavedati: najpomembnejše delo je še pred nami,“ pa je po koncu polfinalne serije dejal trener Litije Tomislav Horvat, ki je zadovoljen s predstavo ekipe, še posebej pa sta ga razveselila Brazilca – Mathaeus je prispeval tri gole, Hugo pa enega.