05.12.2017 | Futsal AA
Nesrečen poraz Slovenije, z igro navdušili

Slovenska reprezentanca je danes odigrala prvo od dveh prijateljskih tekem s Portugalci. V Litiji je bilo 0:2 (0:0), ista tekmeca pa se bosta na enem zadnjih testov pred bližnjim evropskim prvenstvom pomerila še enkrat v ljubljanski dvorani Stožice v sredo ob 19. uri. Sredina tekma v Stožicah bo imela dobrodelen značaj - ves izkupiček od vstopnice bo šel za projekt Botrstvo.

Tekmo v Litiji, zbralo se je kar 1100 gledalcev, je spremljal tudi Laurent Morel, ki je pri evropski nogometni zvezi Uefa zadolžen in odgovoren za futsal tekmovanja.

Ricardinhev jubilej

Današnja tekma v Litiji je bila že prvi korak v zadnjem sklopu priprav na januarsko domače prvenstvo, selektor Andrej Dobovičnik pa je lahko preveril pripravljenost svojih izbrancev v boju z močnimi Portugalci. Slovenske nasprotnike je vodil zvezdniški Ricardinho, eden najbolj prepoznavnih igralcev dvoranskega nogometa na svetu, ki je prav danes odigral jubilejno 150. tekmo za izbrano vrsto.

Prijateljska tekma, Litija, 5.12.
Slovenija - Portugalska 0:2
(0:0)
0:1 Fetić (30.), 0:2 Cary (40.)

Po portugalskem pritisku

A domači igralci se slovitega tekmeca niso ustrašili; Portugalci so imeli sicer pobudo, toda obramba na čelu z razpoloženim vratarjem Damirjem Puškarjem je zdržala začetni pritisk. V nadaljevanju so se razživeli tudi domači, pripravili so si nekaj priložnosti, najlepšo je imel Denis Totošković, pred koncem polčasa pa dve še Rok Mordej, a vratarja Andreja Souse nista premagala.

Izjemne priložnosti Slovenije

Drugi polčas je bil podoben, Puškar je imel na začetku veliko dela, a ga je dobro opravljal, domači pa so tudi imeli svoje priložnosti. Toda močan strel Igorja Osredkarja so Portugalci odbili, po še enem njegovem poskusu v 28. minuti pa je Andre Coelho žogo izbil z golove črte. Totošković pa je bil dve minuti pozneje sam pred dva metra golom, a ni zadel.

Nezaslužen poraz

Portugalci so nato povedli po avtogolu Alena Fetića, ki je žogo preusmeril v svoj gol, na drugi strani pa je nato Kristjan Čujec zadel le vratnico, z enako mero je štiri minute pred koncem vrnil tudi Andre Coelho. Ob koncu so Slovenci poskusili še z igralcem-vratarjem, kar so Portugalci izkoristili za končnih 2:0.

Kljub porazu pa so gledalci v dodobra napolnjeni litijski športni dvorani Slovence za borbeno predstavo nagradili z aplavzom.

Današnja tekmeca se bosta čez 24 ur pomerila še enkrat, tekma v Ljubljani pa bo za prireditelje evropskega prvenstva, ki bo v Sloveniji potekalo v začetku februarja, tudi že nekakšna generalka, na kateri bodo lahko preverili, kako so že pripravljeni na EP.

Izjave po tekmi:

Andrej Dobovičnik, selektor:
"Tekma je potekala tako, kot smo jo nastavili. Mislim pa, da smo si zaslužili vsaj en zadetek. Vesel sem, ker so fantje odigrali odgovorno. Nekaj takega pa želimo sestaviti tudi za jutri!"

Igor Osredkar:
„Dokazali smo, da lahko igramo s tako veliko reprezentanco, kar Portugalska zagotovo je. Priigrali smo si nekaj priložnosti, zaslužili smo si vsaj en gol. V drugem delu 2. polčasa smo bili boljši tekmec.“

Gašper Vrhvovec:
„Ta tekma je dokaz, da lahko igramo z vsako reprezentanco na svetu. Imamo kvaliteto, imamo borbenost in željo. To nas krasi že vrsto let. Žal mi je za ta poraz 0:2, zadnji gol smo zabili, ko smo hoteli zmagati.“