Po tekmah 5. kroga 1. SFL so svoje misli strnili trenerji prvoligaških zasedb.

1. SFL, 5. krog, 6.10.
Siliko Rem Powe – Dobovec Pivovarna Kozel 2:6
(1:0)
1:0 Tušar (19.), 1:1 Tušar (22./AG), 1:2 Mordej (23.), 1:3 Mordej (25.), 1:4 Mordej (26.), 1:5 Mordej (35.), 1:6 Jurkić (37.), 2:6 Tušar (40.)

FutureNet Maribor – Benedikt Avtodeli Džauš 4:3 (2:1)
0:1 Senekovič (5.), 1:1 Kroflič (18.), 2:1 Jandrić (20.), 3:1 Markić (22.), 4:1 Rednjak (25.), 4:2 Drašak (28.), 4:3 Senekovič (39.)

KMN Sevnica – KMN Oplast Kobarid 2:2 (0:1)
0:1 Sovdat (18.), 0:2 Širok (29.), 1:2 Nečemer (36.), 2:2 Nečemer (40.)

FC Ivančna Gorica – KMN Bronx Škofije 3:7 (0:4)
0:1 Radišković (1.), 0:2 Radišković (19.), 0:3 Zajc (20.), 0:4 Mataja (20.), 0:5 Radišković (26.), 0:6 Mirković (27.), 1:6 Čož (30.), 1:7 Škerlič (33.), 2:7 Čož (37.) 3:7 Glavan (37.)

Mitja Jontez, trener KMN Sevnica:
»Dobra tekma, kjer so fantje pokazali svoj pravi karakter in se izkazali po težkem porazu v prejšnjem kolu. Kljub zaostanku so verjeli ter z voljo in znanjem prišli do točke. Bravo boysi!«

Saša Leban, trener KMN Oplast Kobarid:
»Nismo zadovoljni s točko, saj smo imeli tekmo pod kontrolo 35 minut. V drugem polčasu bi lahko povišali vodstvo, pa zopet nismo bili zbrani pri zaključkih. Sevnica se je borila do konca in bila zato tudi nagrajena. Tudi točka ni slabo, ampak želeli smo vse tri. Drugače pa zelo fer tekma. Sodniki niso imeli veliko dela.«

Matej Gajser, trener FutureNet Maribor:
»Kot po pravilu smo prvi prejeli gol, potem pa zadeli štirikrat in zapravili še nekaj priložnosti za povišanje izida. V zaključku smo z nekaj nesmelimi potezami dovolili gostom, da so se vrnili v igro. Tekmo smo kljub vsemu zasluženo zmagali. Čestitam mojim fantom za zmago.«

Tomislav Novak, trener Benedikta Avtodeli Džauš:
»Žal je to že tretja zaporedna tekma, ki smo jo izgubili z golom razlike. Mojim fantom nimam kaj očitati. Dali so vse od sebe. Sreča trenutno ni naši strani. Na koncu lahko samo čestitamo nasprotniku za zmago.«

Mile Simeunovič, trener Silika Rem Power:
»V prvem polčasu so bili moji fantje fantastični, V drugem je nasprotnik dosegel prva dva gola srečno, potem se sprostil in nas zasluženo premagal. Rezultat je malo previsok, ampak takšen je futsal. Taka ekipa, kot je Dobovec, rabi par minut, da ti zabije pet golov.«

Kujtim Morina, trener Dobovca Pivovarne Kozel:
»Najprej bi rad čestital svojim igralcem za zmago. Dominirali smo celo tekmo in zasluženo osvojili tri točke. Po zaostanku v 1. polčasu so igralci pokazali pravo reakcijo in zabili pet golov. Pohvalil bi kapetana Roka Mordeja, ki je dosegel štiri gole. Nismo opijeni s to zmago, ampak se že pripravljamo na novo gostovanje proti Benediktu.«

Jože Gačnik, trener FC Ivančna Gorica:
»Nič točk. A smo igrali dobro, imeli smo precej priložnosti, bili smo neučinkoviti. Tekmec nam je dal tri gole iz prekinitev, kar nas je stalo boljšega rezultata. Izredno pa je branil vratar Alen Mordej. Treniramo dalje in skušamo priti do točk. Težko bo, a predaje ni. Čestitke gostom za zasluženo zmago, hvala pa našim privržencem za obisk kljub slabim rezultatom.«

Marko Hrvatin, trener KMN Bronx Škofije:
»Zelo pomembna zmaga za našo pomlajeno ekipo. Vesel sem, ker so lahko vsi igralci dobili konkretno minutažo.«