21.04.2017 | 1. SFL
Mariborčani vodijo 1:0

Igralci Proen Maribora vodijo v finalu z 1:0 v zmagah proti Litiji. Branilci naslova so sebi v prid odločili uvodno tekmo, 7:6 je bilo po streljanju 6-metrovk, redni del se je končal z 2:2. Druga tekma bo v torek, 25. aprila v Mariboru. Prvak bo ekipa, ki bo prej zbrala tri zmage. Tretjo tekmo iz Litije, na sporedu bo 28. aprila, pa bomo prenašali na spletni strani www.futsal.si.

Uvodna tekma za 3. mesto je pripadla Oplastu, ki potuje na povratno tekmo na Škofije z golom prednosti.

1. SFL, finale, 1. tekma, 21.4.
Proen Maribor – FC Litija 7:6 (2:2, 01:) (1:0 v zmagah)
0:1 Duščak (13.), 0:2 Duščak (21.), 1:2 Čeh (24.), 2:2 Hasanbegović (26.), 2:3 Matheus (41.).

6m:
3:3 Čeh, 3:4 Hugo, 4:4 Fetić, 4:5 Duščak, 5:5 Fideršek, 5:6 Čujec, 6:6 Jandrić, 7:6 Hasanbegović.

1. SFL, finale za prvaka:
2. tekma, torek, 25.4.2017: Proen Maribor – FC Litija (20.00)
3. tekma, petek, 28.4.2017: FC Litija – Proen Maribor (20.00)
morebitna 4. tekma, torek 2.5.2017: FC Litija – Proen Maribor
morebitna 5. tekma, petek, 5.5.2017: Proen Maribor – FC Litija

1. SFL, tekma za 3. mesto, 1. tekma, 21.4.
KMN Oplast Kobarid – KMN Bronx Škofije 3:2 (2:1)
1:0 Melink (3.), 1:1 Lazarevič (3.), 2:1 Sovdat (11.), 3:1 Koren (33.), 3:2 Radiškovič (36.)

1. SFL, tekma za 3. mesto: (igrata se dve tekmi po pokalnem sistemu):
2. tekma, petek, 28.4.2017: KMN Bronx Škofije – KMN Oplast Kobarid (20.00)

Dvakrat Duščak

V mariborski dvorani Tabor so na prvi tekmi finala prevladovali domačini, ki so se izkazali z domiselno in dopadljivo igro. A v prvih 21 minutah so gole dosegali gostje. Za vodstvo Litijanov je v 13. minuti zadel Klemen Duščak, ki je v 21. minuti povišal na 0:2.

Poškodba Puškarja

Domačini so se prebudili in v 24. minuti prek povratnika po poškodbi Žige Čeha znižali na 1:2. Vmes so Štajerci ostali še brez golmana Damirja Puškarja, ki je obnovil poškodbo palca na nogi, ki jo je skupil na zadnji tekmi polfinala. Na gol je stopil Puškarjev mlajši kolega Florjan Fras. Mariborska mreža se ni več tresla, v 26. minuti pa je Nermin Hasanbegovič izenačil na 2:2. To je bil tudi končni rezultat po 40 minutah.

Vrhovec, Čujec in Totoškovič

Pri streljanju kazenskih strelov so imeli Litijani zaključno žogo, a tega Gašper Vrhovec ni izkoristil, takisto pa je strel s 6-metrovke zapravil še Patrik Čujec, poizkus mu je obranil Branko Pavič. Pri Mariborčanih ni bil dovolj natančen Denis Totoškovič.

Izjave po tekmi:

Robert Grdović, trener Proen Maribora:
„To je bila prava finalna tekma. Mi smo imeli celo tekmo pod kontrolo, več priložnosti smo si ustvarili, a nismo zadeli. Gostje so prišli na 0:2, a smo jih ujeli in povsem zasluženo zmagali. Čeprav so penali vedno loterija. Je pa treba priznati, da je vratar Litije Vid Sever delal prave čudeže.“

Tomislav Horvat, trener FC Litije:
„Do vodstva 0:2 smo kontrolirali potek srečanja. Še zdaj ne morem pozabiti situacije, ki je povsem spremenila potek. Predvsem pa je Mariborčane vrnila v igro. Imeli smo svoje priložnosti, penali pa so loterija.“

Dino Krivičič, trener KMN Bronx Škofije:
„Napovedal sem, da v tekmi za 3. mesto ne bo velik tekmovalni naboj. Vendar je bil, in to zelo velik! Tekma je bila odlična, kjer je bil domačin malce boljši. Mi smo z rezultatom zadovoljni, drugi polčas sledi v petek na Škofijah.“