13.10.2017 | 1. SFL
Litija odkrito po 5. zmago

Tokratni krog 1. SFL, to bo že 6. po vrsti, prinaša tekme v Benediktu, Litiji in na Škofijah. Zavoljo nastopa državnih prvakov FutureNet Maribora bo njihov obračun z Ivančno Gorico na sporedu 24.10. Prosta je ekipa KMN Oplast Kobarid.

1. SFL, 6. krog, 13.10.
Benedikt Avtodeli Džauš – Dobovec Pivovarna Kozel (20.00)
FC  Litija – Siliko Rem Power (20.00)
KMN Bronx Škofije – KMN Sevnica (20.30)

24.10.
FutureNet Maribor – FC Ivančna Gorica (20.30)

Simeunovičevi v Litiji

Ekipa Litije je v dosedanjem delu prvenstva pokazala največ. Dokazani kvaliteti, tudi zavoljo okrepitev, so dodali obilo discipline, ki jo zagovarja in zahteva trener Damir Pertič, ki je pametno v ekipo vrnil še izkušenega Danijela Pantića. Danes je pred Litijani nova priložnost.  »Po enotedenski pavzi se vračamo željni novega dokazovanja pred domačo in publiko in seveda želimo si novih treh točk,« je odločen Pertič, ki pa zaveda, da Vrhničani s trenerjem Miletom Simeunovičem ne bodo lahak zalogaj. Še posebej če bodo mladci upoštevali Miletove nasvete, ki Litijane pozna v dno duše.

»Igramo proti ekipi ki je v tem trenutku najboljša. Upam, da odigramo celo tekmo približno na nivoju, kot smo ga odigrali v prejšnjem krogu prvi polčas,« se dobri tekmi nadeja Simeunovič, ki drugo sezono zapored vodi Siliko Rem Power, ki zaseda 6. mesto.

Kaj lahko stori Benedikt?

Prve točke pa iščejo tudi v Benediktu, ki je zadnje tri prvenstvene tekme izgubil za gol. Naloga pa za ekipo trenerja Tomislava Novaka ne bo lahka, v goste jih vsaj po imenih prihaja najboljša zasedba lige. V tem tednu so imeli še dodaten razlog za veselje: Rok Mordej je drugič postal očka, rodil se mu je sin Dino.

»Moja ekipa je zelo dobro delala na treningu, da bi se pripravili na gostovanje v Benediktu. Naš tekmec bo iskal pot, da prekine črno serijo porazov, zato moramo biti pripravljeni na zahtevno srečanje. Z dobro igro bi radi do treh točk,« je svoje še dodal trener kozlov Kujtim Morina.

Srce ali kara

Zanimivo pa bo na Obali, kjer pomlajeni in prerojeni Bronx z Markom Hrvatinom na klopi čaka preudarno in pragmatično Sevnico. Ekipi sta zadovoljni z uvodom v sezono: Bronxi so tretji, Sevnica sedma.

»Po treh zaporednih zmagah so kar čez noč zrasla pričakovanja na Obali. Moja ekipa ostaja trdo na realnih tleh in se dobro zaveda, kako zahtevna tekma nas čaka danes. Prihaja Sevnica in njena specifična t.i. »kara«. Ključna za uspeh bo disciplina v igri. Vsi pa vemo, da je »srce« vendarle močnejša karta od kare,« v svojem slogu obračun napove Hrvatin.

Sevničani zmago na Obali čakajo 20 mesecev, v lanski sezoni pa je bilo 3:1 v štirih medsebojnih tekmah, boljše so se odrezali Primorci.

»Odhajamo na gostovanje k vroči ekipi Bronxa, ki ga vodi zelo dobro Marko Hrvatin. Mi se počasi kompletiramo, kar pomeni večjo širino igralcev  - gremo pa po pozitiven rezultat,« mirno dodaja trener Sevnice Mitja Jontez, ki bo vnovič stavil na svojo prej omenjeno značilno obrambo, goli pa bodo padali, če bo dovolil Bronx, iz hitrih protinapadov.