06.07.2017 | 1. SFL
Evropska elita vnovič v Mariboru

Slovenski futsal državni prvak FC Maribor bo med 10. in 15. oktobrom v domači dvorani gostil enega od osmih turnirjev glavnega dela Uefa futsal pokala. Tekmeci bodo eminentna imena evropskega futsala – aktualni evropski prvak Inter, ruska Dina Moskva in portugalska Braga. V nadaljnji del tekmovanja bodo napredovale najboljše tri ekipe. V Mariboru bomo vnovič na delu videli portugalskega virtuoza Ricardinha, ki bo še naprej igral v dresu Madrižanov.

Žreb predkvalifikacij in glavnega dela so danes popoldan opravili v Nyonu na sedežu Evropske nogometne zveze Uefa.

skupina 5
: Nacional Zagreb*, Garges Djibson, zmagovalec predkroga skupine C, zmagovalec predkroga skupine B.
Skupina 6: Slovan Bratislava*, Georgians, zmagovalec predkroga skupine G, zmagovalec predkroga skupine H
skupina 7: Halle-Gooik, Sievi FS*, zmagovalec predkroga skupine D, zmagovalec predkroga skupine A
skupina 8: Araz Naxçivan, FC Deva*, zmagovalec predkroga skupine F, zmagovalec predkroga skupine E.

* - gostitelj turnirja

V skupinah 1 do 4 se v elitni del uvrstijo po tri ekipe iz vsake skupine, v skupinah 5-8 pa napredujejo v elito le prvaki skupin.

Predkvalifikacije bodo na sporedu med 22. in 27. avgustom. Elitni del se igra med 21. in 26. novembrom. Na finalni turnir bodo potovali prvaki skupin (4) v elitnem delu. Evropskega prvaka bomo dobili na finalnem turnirju, ki bo med 19. in 22. aprilom 2018.

• 23.02.2018 | 1. SFL
    Litiji enica, visoka zmaga Bronxov
    Z zmago Litije, Dobovca Pivovarne Kozel, KMN Bronxa Škofij in KMN Sevnica se je sklenil 17. krog 1. SFL. Prihodnji konec tedna je rezerviran za finalni turnir pokala Terme Olimia. Redni del 1. SFL pa se bo končal 9. marca.
    Generalka za pokal Terme Olimia
    Pred nami je 17. krog 1. SFL. A je bolj ali manj jasno, da so karte pred končnico razdeljene. Zato bo kvartet klubov (FC Litija, Dobovec Pivovarna Kozel, Siliko Rem Power, KMN Bronx Škofije) ta krog izkoristil za zadnjo generalko pred prihodnjim vikendom, ko bo na sporedu finalni turnir pokala Terme Olimia.
  • 21.02.2018 | 1. SFL
    Litija z zmago z Vrhnike
    Vodilna ekipa 1. SFL FC Litija je s 3:1 porazila domači Siliko Rem Power. Zadetke za zmago Litijanov so prispevali Anže Širok, Alen Fetić in Klemen Duščak. Prvenstvo se nadaljuje v petek, 23. februarja, na sporedu je 17. krog.
    Gajser obžaloval slab 1. polčas, Lebana skrbi realizacija
    Po koncu tekem 16. kroga 1. SFL so svoje misli strnili še trenerji ekip. Največ zadovoljstva je bilo v taborih FC Litije in Benedikta. Trener Sevnice Mitja Jontez je pohvalil 1. polčas svoje ekipe, točke v Posočju pa je bil vesel tudi Mile Simeunovič.
  • 20.02.2018 | 1. SFL
    Super derbi 16. kroga še kar odmeva
    „S potekom in razpletom tekme razumljivo nisem zadovoljen. Začeli nismo tako, kot bi morali, kot bi si želeli. Dovolili smo se sprovocirati. Zato smo si sami krivi. Potem smo v prvem polčasu naredili kar nekaj napak, ki bi jih Litija kaznovala še večkrat. Ni bilo tako, kot bi moralo biti. Premor v prvenstvu je pustil posledice. Verjamem se, da se bomo zbrali in nadaljevali boljše,“ pa se boljših iger nadeja Damir Puškar, nekdanji vratar Litije, ki danes čuva gol Dobovca Pivovarne Kozel.
  • 18.02.2018 | 1. SFL
    Futsal povezuje in združuje
    Medtem ko je v Ljubljani potekalo 11. evropsko prvenstvo v futsalu, je bilo pestro tudi v FC Litija, kjer so stkali pristne vezi z angleškim in francoskim futsalom! Pred dobrim tednom dni so imeli v Litiji prav posebne goste iz Anglije in sicer gre za ekipo U15 AFC Fylde, ki je odigrala prijateljsko srečanje z litijsko ekipo U15.
  • 16.02.2018 | 1. SFL
    Litiji derbi in vnovično 1. mesto
    Državni prvak Maribor je ciljal na tri točke, na koncu pa se je moral zadovoljiti z eno. Pa še to ni kazalo po prvem polčasu, da jo bo dobil. Sevničani so do polčasa povedli 0:4, na koncu je zadel še Domen Krnc. Mariborčani so se le zdramili, novinci so upravičili svoj status in v 40. minuti zadeli za točko. Dva gola je za preobrat prispeval Miloš Stojković, po enega pa Jovan Lazarević in Marinko Šamija.
    Z novincem Čehom pripravljeni na gostovanje v Litiji!
    Pred nami je veliki derbi prvenstva, čaka nas Litija, za katero menim, da je zelo kvalitetna ekipa z izvrstnimi posamezniki,“ pa razmišlja Kujtim Morina. „Neigranje Kristjana Čujca je za nas določen hendikep. A menim, da bodo ostali igralci prevzeli odgovornost in nadomestili Čujca,“ se nadeja trener gostov in dodaja, da so se pripravili tudi na to, da ima Litija prednost domačega terena.
    Kamere v Litiji, za četrtfinale tudi v spodnjem domu lestvice
    V Litiji se bo brcalo za 1. mesto po 18. krogu 1.SFL in boljše izhodišče v končnici. Pričakovati je, da bo litijska dvorana polna. Tudi zato, ker si najboljši ekipi te sezone to zaslužita, predvsem pa igralci – kar 10 njih, ki nosijo dres Litije in Dobovca Pivovarne Kozel, so člani ekipe, ki je na domačem Euru prišla med osem najboljših v Evropi!
  • 15.02.2018 | 1. SFL
    "Kdor bo prišel v Litijo, mu ne bo žal, obeta se pravi futsal!"
    „Rok Mordej je motor ekipe, veliko zadetkov je dosegel, čeprav je organizator igre. Josip Jurić se je izvrstno razvil in predstavlja permanentno nevarnost za vrata tekmeca. Tu je še Damir Puškar, ki je na zadnjem evropskem prvenstvu pokazal, da sodi med tri najboljše golmane v Evropi,“ iskreno in z izbranimi besedami Alen spregovori o konkurenci, ki jutri preži na Litijane.