06.10.2018 | 1. SFL
Dobovec dostojno pariral evropskemu prvaku iz leta 2016

Slovenski državni prvak Dobovec Pivovarna Kozel je glavni del lige prvakov končal s porazom proti Ugri, najboljši ruski ekipi in evropskemu prvaku iz leta 2016, 0:2 je bilo v Podčetrtku.

12.10.

Kljub porazu na zadnji tekmi je Dobovec na zgledno organiziranem kvalifikacijskem turnirju navdušil. Še drugič v treh letih je med 16 najboljših v Evropi, tekmece v elitnem delu pa bo dobil v petek, 12. oktobra. Prvaki skupin elitnega dela se bodo aprila 2019 pomerili za naslov prvaka Stare celine.

Tudi Osredkar

Med elitni del lige prvakov se je uvrstil tudi Igor Osredkar, ki je dosegel enega od štirih zadetkov hrvaške Makarske, ki je v odločilni tekmi izločila kazahstanskega predstavnika.

Futsal liga prvakov, glavni del, 3. krog, 6.10.
Ugra – Dobovec Pivovarna Kozel 2:0 (0:0)
1:0 Chishkala (31.), 2:0 Chishkala (38.)

Ekipi sta si že pred zadnjim krogom zagotovili napredovanje, zato sta pred 400 gledalci zadnje srečanje odigrali povsem neobremenjeno, a to ni zmanjšalo tekmovalnega naboja. Domačini so igrali taktično zrelo in preudarno v obrambi in čakali svoje priložnosti. Rusi so si v prvem polčasu pripravili eno resno priložnost: Marcênio je z „lobom“ žogo poslal prek vrat Dobovca, ki je v prvem polčasu storil eno napako, Rusi pa je niso izkoristili.

Izkoristili napako

Tudi v nadaljevanju je bila pobuda na strani ruskega državnega prvaka, Dobovec pa je z disciplinirano in požrtvovalno igro uspešno branil svoj gol do 31. minute. Potem pa napaka, nesporazum, ki so ga gostje izkoristili. Klonil je tudi Damir Puškar, zadel je ruski reprezentant Ivan Chishkala, podajalec je bil Nando.

Od 37. minute naprej so naši prvaki igrali z igralcem vratarjem v polju, pri tem so si ustvarili dve zreli priložnosti. Po strelu Grbića so Rusi s strelom prek celega igrišča zabili za končnih 0:2. Slovenski prvak je navdušil, so mu pa v zadnjih četrtini tekme pošle moči, do izraza pa je prišla ruska daljša klop in količina treninga.

Predano do konca

„Moji igralci zberejo po tri enote treninga, Rusi po sedem. To nas ovira, da ne moremo narediti korak naprej in se povsem razmahniti. A nič zato. Malce sem žalosten zaradi poraza, a v isti sapi izredno ponosen in srečen, prišli smo med 16 najboljših ekip v Evropi. Ne pozabimo, bili smo enakopravni ruskemu državnemu prvaku. Ki je imel pobudo, a smo s spoštovanjem vseh dogovorov držali korak. Moji igralci so heroji, drug za drugega so umirali na tem turnirju,“ je po koncu turnirja povedal Kujtim Morina, trener slovenskega državnega prvaka, ki že vidi, kje ima ekipa rezerve za elitni del lige prvakov.

Rezerva v napadu

„Predvsem moramo popraviti igro v napadu. Kapo dol še enkrat igralcem, hvala pa tudi našim zvestim navijačem!“ je še dodal Morina, ki je kot trener drugič ekipo popeljal v elitni del lige prvakov – prvič mu je uspelo jeseni leta 2016 z ekipo zagrebškega Nacionala.